X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież opuścił klinikę Gemelli. Franciszek w szpitalu spędził 10 dni

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:56
Papież Franciszek opuścił klinikę Gemelli i powraca do Watykanu. 4 lipca przeszedł tam uprzednio umówiony zabieg chirurgiczny.
Papież Franciszek opuszcza szpital Gemelli
Papież Franciszek opuszcza szpital GemelliFoto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Jak podają włoskie media, papież o 10.45 opuścił klinikę. Przed 10 dniami został poddany zabiegowi wycięcia fragmentu okrężnicy, części jelita grubego. Przebywał w pokojach na 10 piętrze kliniki, gdzie 7-krotnie hospitalizowany był św. Jan Paweł II.

W niedzielę papież odmówił z wiernymi południową modlitwę Anioł Pański z balkonu kliniki.

Franciszek PAP 1200.jpg
Rehabilitacja papieża po operacji. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Franciszka

Franciszek cierpi na chorobę uchyłkową jelit. 84-letni Ojciec Święty przyjechał do kliniki w niedzielę, 4 lipca po południu. Towarzyszył mu tylko kierowca i jeden współpracownik. To pierwszy pobyt w szpitalu papieża od początku pontyfikatu, z wyjątkiem zabiegu usunięcia katarakty dwa lata temu.

Czytaj także:

Jose Bergoglio przeszedł jako młody człowiek poważną operację płuc. W Watykanie dokuczała mu rwa kulszowa. W związku z tym pod koniec ubiegłego roku nie mógł wziąć udziału w kilku zaplanowanych uroczystościach.

bf

Czytaj także

"Jestem wzruszony". Papież Franciszek podziękował ze szpitala za życzenia i modlitwę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 14:56
Papież Franciszek podziękował za bliskość i za życzenia, jakie otrzymał w związku z operacją i pobytem w szpitalu. Na Twitterze w środę zamieszczono jego słowa: "Jestem wzruszony licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymanymi w tych dniach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek przeszedł operację. Nowe informacje o stanie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 13:16
Biuro Prasowe Watykanu poinformowało w południe, że tomografia komputerowa nie wykazała u papieża zmian chorobowych. W niedzielę wieczorem Franciszek w klinice Gemelli przeszedł uprzednio umówioną operację wycięcia odcinka jelita grubego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek zdrowieje po operacji jelita. Jutro pojawi się w oknie kliniki na Anioł Pański

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 15:21
Biuro Prasowe Watykanu poinformowało, że rekonwalescencja papieża w klinice Gemelli przebiega zgodnie z oczekiwaniami, a wyniki badań są satysfakcjonujące. Ubiegłej niedzieli Franciszek przeszedł uprzednio umówioną operację wycięcia odcinka jelita grubego.
rozwiń zwiń