X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie Łukaszenka-Putin. Rosja wesprze Białoruś kredytami i utrzyma ceny gazu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 20:44
W Sankt Petersburgu zakończyło się spotkanie Władimira Putina z Alaksandrem Łukaszenką. Prezydent Rosji potwierdził, że białoruskie władze mogą liczyć na wsparcie kredytowe, a także zagwarantował utrzymanie w przyszłym roku tegorocznej ceny na dostawy gazu.
Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin w Petersburgu
Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin w PetersburguFoto: PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

Wcześniej rosyjskie media niezależne podawały, że w trakcie spotkania poruszono kwestię zachodnich sankcji nałożonych na Białoruś, w związku ze zmuszeniem do lądowania w Mińsku samolotu pasażerskiego po to, żeby aresztować opozycyjnego blogera Ramana Pratasiewicza.

białoruś policja shutterstock_1806111085 1200.jpg
Represje na Białorusi. Kontrola w niezależnym Stowarzyszeniu Pisarzy
Posłuchaj
00:44 Putin Łuka IAR Jastrzębski.mp3 Spotkanie Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina. Relacja Macieja Jastrzębwskiego (IAR)

Czytaj również:

"Im gorzej jest w kraju, tym częstsze są spotkania"

Spotkanie Władimira Putina z Aleksandrem Łukaszenką trwało ponad 5 godzin. Wcześniej politycy widzieli się w maju w Soczi. To już czwarta w tym roku wizyta białoruskiego polityka w Rosji. Zdaniem części rosyjskich komentatorów, im trudniejsza jest sytuacja Alaksandra Łukaszenki wewnątrz kraju i w stosunkach z sąsiadami, tym częstsze są jego kontakty z Władimirem Putinem.

Przed rozpoczęciem spotkania w Sankt Petersburgu, Alaksandr Łukaszenka zapowiadał, że poruszy kwestię tak zwanych nacisków Zachodu na Białoruś i Rosję. Kreml poinformował, że kwestia ta została omówiona, ale nie podał szczegółów.

Z wypowiedzi rzecznika prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa wynika, że rozmowy dotyczyły głównie rosyjskiej pomocy finansowej dla Białorusi i utrzymania przez Rosję cen na surowce energetyczne, głównie chodziło o gaz. Mińsk zapłaci w 2022 roku 128,5 dolara za tysiąc metrów sześciennych błękitnego paliwa.

jmo

Czytaj także

Szefowie Komisji Spraw Zagranicznych 12 krajów potępili reżim Łukaszenki. Chodzi o przemycanie migrantów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 15:15
Szefowie Komisji Spraw Zagranicznych parlamentów narodowych 12 krajów w specjalnym oświadczeniu jednoznacznie potępili wykorzystywanie "przez nielegalny reżim" Alaksandra Łukaszenki przemycanych przez granice migrantów w celu szkodzenia sąsiednim państwo - informuje CIS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Małgorzata Bonikowska: Europa musi mówić jednym głosem w kwestii Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 19:05
Minister spraw zagranicznych Litwy powiedział, że będzie domagał się unijnych sankcji wobec Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego. Gabrielius Landsbergis mówił o tym w Brukseli przed naradą z udziałem szefów dyplomacji unijnych krajów. Czy napływ migrantów z Białorusi jest uderzeniem w Europę? 
rozwiń zwiń