X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: demokraci uciekają z Teksasu. Chcą uniemożliwić zmiany w ordynacji wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 06:41
Ponad 50 demokratycznych parlamentarzystów stanowych z Teksasu uciekło do Waszyngtonu, aby poprzez zerwanie kworum uniemożliwić republikanom przeforsowanie zmian w ordynacji wyborczej. Gubernator Teksasu wezwał ich do powrotu do pracy i nie wykluczył, że mogą zostać aresztowani.
Budynek teksańskiego Kapitolu
Budynek teksańskiego KapitoluFoto: shutterstock/ Natalia Bratslavsky

Proponowane przez republikanów zmiany w ordynacji wyborczej między innymi zakazują możliwości oddawania głosów bezpośrednio z samochodów i wprowadzają dodatkowe wymagania dotyczące identyfikacji wyborców.

programowanie free kod free python free program komputerowy free shutt 1200.jpg
Bloomberg: amerykańska Partia Republikańska ofiarą rosyjskich hakerów

Według wnioskodawców zmiany te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa systemu wyborczego. Demokraci twierdzą jednak, że ich głównym celem jest utrudnienie głosowania, przede wszystkim biedniejszym wyborcom oraz przedstawicielom mniejszości.

Aby uniemożliwić gubernatorowi Teksasu Greggowi Abbottowi zwołanie specjalnej sesji parlamentu w sprawie ordynacji wyborczej, 51 demokratów wsiadło do dwóch prywatnych samolotów i przyleciało do Waszyngtonu uniemożliwiając w ten sposób zebranie kworum. Jak zapowiedzieli, będą tam przekonywać kongresmenów do zmian w prawie wyborczym na poziomie federalnym.


Posłuchaj
00:55 uciekli 11189115_1.mp3 Demokraci uciekli z Teksasu, aby uniemożliwić zmiany ordynacji. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Gubernator Abbott zapowiedział, że do skutku będzie zwoływał nadzwyczajne sesje parlamentu stanowego. Ostrzegł, że może to trwać nawet rok i że po powrocie do Teksasu parlamentarzyści, którzy uciekli do Waszyngtonu zostaną aresztowani, doprowadzeni na stanowy Kapitol i będą tam przetrzymywani dopóki nie wypełnią swoich obowiązków.

fc

Czytaj także

USA. Republikanie krytykują administrację Bidena za wzrost inflacji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 19:45
Politycy Partii Republikańskiej krytykują administrację Joe Bidena za wyraźny wzrost inflacji w Stanach Zjednoczonych. Republikanie twierdzą, że wzrost cen spowodowały nadmierne wydatki budżetowe uchwalone przez zdominowany przez demokratów Kongres.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawo wyborcze w USA. Republikanie zablokowali reformę

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 06:49
Republikanie w amerykańskim Senacie zablokowali złożony przez Demokratów projekt reformy prawa wyborczego. Głosowanie w izbie wyższej Kongresu poprzedziła wielotygodniowa debata na temat zasad głosowania, finansowania kampanii i ustalania granic okręgów wyborczych.
rozwiń zwiń