X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szczepienie chroni do 100 proc. przed śmiercią i ciężką chorobą". Wyniki badań włoskiego instytutu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 18:31
Dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 chronią w około 80 proc. przed zakażeniem i do 100 proc. przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią we wszystkich grupach wiekowych - takie wyniki badań przedstawił włoski Instytut Służby Zdrowia.
Zdjęci ilustracyjne
Zdjęci ilustracyjneFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Naukowcy przeanalizowali przypadki osób zakażonych koronawirusem, hospitalizowanych i zmarłych w wieku od 12 do ponad 80 lat pod kątem tego, czy zostały w pełni zaszczepione.

Czytaj także:
shutterstock covid koronawirus maska free maseczka free 1200.jpg
WHO ostrzega przed pochopnym znoszeniem restrykcji przeciwepidemicznych

Ustalono, że szczepienie daje ochronę przed zakażeniem na poziomie 80-81,5 proc. Przed hospitalizacją preparat uchronił, w zależności od wieku, od 91 do 97 proc. zaszczepionych, przed leczeniem na intensywnej terapii i przed śmiercią - 100 proc. osób młodszych i 97 proc. ludzi w wieku ponad 80 lat.

Obecnie średnia wieku osób zakażonych wynosi 31 lat, a leczonych w szpitalu 52 lata - podał Instytut Służby Zdrowia.

Czytaj także:

Wzrost infekcji 

W ciągu ostatniej doby we Włoszech na COVID-19 zmarło 25 osób i wykryto 1390 zakażeń w 196 tysiącach testów. 0,7 proc. z nich dało wynik pozytywny. Oficjalny bilans zmarłych wzrósł do 127 756. Obecnie zakażonych w kraju jest około 40 tysięcy osób.

W 11 z 20 włoskich regionów w ciągu ostatniego tygodnia doszło do wzrostu liczby zakażeń - powiedział na konferencji prasowej prezes Instytutu Służby Zdrowia Silvio Brusaferro. Zaznaczył, że w minionym tygodniu zatrzymał się stały spadek liczby nowych przypadków.

jbt

Czytaj także

Dłuższa odprawa na europejskich lotniskach. Powodem tzw. paszporty covidowe

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 09:14
Włoski dziennik "Corriere della Sera" opisuje sytuację po pierwszym dniu wejścia w życie paszportów covidowych. Pasażerowie tracą na lotniskach średnio półtorej godziny więcej niż wcześniej - wszystko przez brak jednolitych procedur. Grupa stowarzyszeń działających w lotnictwie cywilnym w Europie napisała list do szefów państw i rządów krajów UE list, w którym wyrażono ubolewanie z powodu braku koordynacji działań i kontroli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: rośnie liczba zakażeń wariantem Delta. W Lombardii to niemal połowa wszystkich przypadków

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:00
We Włoszech notuje się wzrost liczby zakażeń wariantem koronawirusa Delta - podał krajowy Instytut Służby Zdrowia. Zaapelował o przestrzeganie norm antypandemicznych. W Lombardii zakażenia Deltą stanowią 45 proc. wszystkich przypadków.
rozwiń zwiń