X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Statek z 572 migrantami otrzymał zgodę na zawinięcie do portu na Sycylii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 03:30
Statek organizacji pozarządowej Ocean Viking z 572 migrantami, uratowanymi w ostatnich dniach na Morzu Śródziemnym, otrzymał od władz Włoch zgodę na wpłynięcie do portu Augusta na Sycylii. Załoga alarmowała, że sytuacja na pokładzie pogarsza się.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lukasz Z

Załoga statku pod norweską banderą, wyczarterowanego przez organizację pozarządową Sos Mediterranee, przeprowadziła ostatnio wiele akcji ratunkowych na wodach libijskich zabierając ludzi z dryfujących łodzi i pontonów.

W oczekiwaniu na przyznanie portu docelowego załoga informowała, że sytuacja na jednostce pogarsza się z godziny na godzinę i wśród stłoczonych migrantów narasta w złych warunkach i w upale napięcie, stres i zmęczenie. Apelowano o znalezienie natychmiastowego rozwiązania.

Przebywająca na pokładzie statku koordynatorka organizacji Luisa Alberta podkreśliła w czwartek, że do władz morskich wysłano pięć próśb o otwarcie portu. Dodała, że na pokładzie w ciągu najbliższej doby skończy się jedzenie.

Ostatecznie w nocy z czwartku na piątek Ocean Viking otrzymał sygnał, że ma wziąć kurs na Augustę, gdzie często zawijają statki z migrantami.

imigranci forum 1200 .jpg
Wielka Brytania zaostrza walkę z nielegalną imigracją. Jest projekt nowego prawa

Nasila się fala migracyjna w kierunku włoskich wybrzeży

Ostatnie tygodnie mijają pod wpływem nasilenia się fali migracyjnej w kierunku włoskich wybrzeży.

W czwartek na wyspę Lampedusa dotarło osiem łodzi z ponad 120 migrantami. W środę przypłynęło tam 12 łodzi.

Czytaj także: 

Wszyscy przybysze zostali umieszczeni w tymczasowym ośrodku pobytu, który - alarmują władze - jest przepełniony do granic możliwości.

Pierwszą grupę ponad 340 migrantów skierowano na kwarantannę na przeznaczony na ten cel statek, zacumowany niedaleko brzegów wyspy.

ks

Czytaj także

Nielegalni imigranci na granicy Białorusi i Litwy. Strażnikom pomaga Frontex

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 11:35
Sześciu funkcjonariuszy unijnego Frontexu, czyli Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, rozpoczęło dziś wspólnie z litewską Strażą Graniczną patrolowanie granicy litewsko-białoruskiej. Rząd w Wilnie od pewnego czasu zmaga się ze zwiększoną liczbą migrantów - są to przede wszystkim Irakijczycy, którzy nielegalnie przekraczają tzw. zieloną granicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imigranci z Białorusi szturmują granice Litwy. "To element wojny hybrydowej"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 18:10
Litewscy pogranicznicy zatrzymali w miniony weekend na granicy z Białorusią 294 nielegalnych imigrantów: 160 w sobotę i 134 w niedzielę. Służba Ochrony Państwowej Litwy poinformowała, że większość migrantów pochodzi z Iraku i poprosiła o azyl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Rady Europejskiej odwiedził przejścia graniczne na Litwie. Zapowiedział pomoc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 13:00
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel obiecuje pomoc w rozmowach z krajami, z których pochodzą nielegalni migranci, przedostający się ostatnio z Białorusi na Litwę. Szef RE wspólnie z litewską premier Ingridą Simonyte odwiedził dzisiaj pogranicze litewsko-białoruskie. Tylko w tym roku na Litwę z terytorium Białorusi nielegalnie przedostało się około 1300 osób, czyli kilkanaście razy więcej niż przez cały ubiegły rok.
rozwiń zwiń