X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: najwyższa w trzeciej fali liczba zakażeń. Efekt szczepień jest jednak widoczny

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 23:01
Po raz pierwszy od końca stycznia dobowa liczba nowych zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii przekroczyła - i to znacząco - 30 tysięcy. Jak podano w środę, w ciągu minionej doby wykryto ich 32 548, czyli najwięcej od 23 stycznia. Stosunkowo niewielkie wzrosty hospitalizacji i zgonów to efekt szczepień. 
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ilyas Tayfun Salci

To drugi z rzędu dzień z najwyższym bilansem podczas trzeciej fali epidemii COVID-19, przy czym jest to wzrost o 3775 w stosunku do tego z wtorku. To zarazem już niemal połowa rekordowych poziomów z połowy stycznia, zaś łączna liczba wszystkich wykrytych przypadków od początku epidemii wynosi już 4,99 mln.

Czytaj także:
shutterstock who free światowa organizacja zdrowia free 1200.jpg
WHO: co najmniej 4 mln ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie

Dobrą wiadomością jest to, że temu gwałtownemu wzrostowi zakażeń nie towarzyszy równie duży przyrost hospitalizacji i zgonów. Wprawdzie 33 osoby, których zgon z powodu COVID-19 zarejestrowano w ciągu minionej doby, to jeden z najwyższych bilansów z ostatnich 2,5 miesiąca, ale zarazem znikomy procent tych ze stycznia, gdy niemal codziennie umierało ponad 1000 osób.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 zmarło już 128 301 osób.

Czytaj także:

Skuteczna ochrona

Stosunkowo niewielkie wzrosty hospitalizacji i zgonów to efekt szczepień. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już 45,5 mln osób, a drugą 34 mln. Stanowi to odpowiednio 86,4 proc. oraz 64,6 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Wcześniej w środę urząd statystyczny ONS podał, że przeciwciała - wskutek szczepień, przejścia choroby lub naturalnej odporności - ma już ok. 90 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii, przy czym w najstarszych grupach wiekowych, najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby, ten odsetek zbliża się do 97 proc.

jbt

Czytaj także

Brytyjskie badania: szczepionki są skuteczne także przeciwko wariantowi Delta

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 22:07
Szczepionki są skuteczne także przeciwko wariantowi Delta - tak wynika z badań opublikowanych przez Public Health England, rządową agencję zajmującą się zdrowiem w Anglii.
rozwiń zwiń