X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pentagon zrywa kontrakt na chmurę z Microsoftu. Umowa była warta miliardy dolarów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 19:53
Pentagon anulował zawarty z firmą Microsoft wielomiliardowy kontrakt JEDI na usługi przetwarzania w chmurze o wartości do 10 miliardów dolarów. Kontrakt był przedmiotem kontrowersji i sądowego sporu z firmą Amazon, która argumentowała, że jej oferta została odrzucona z powodu niechęci byłego prezydenta Donalda Trumpa.
Siedziba Pentagonu
Siedziba PentagonuFoto: Shutterstock.com

W oświadczeniu wydanym po anulowaniu kontraktu Pentagon tłumaczył, że wobec szybkich zmian technologicznych stało się jasne, że JEDI nie spełnia już wymagań Departamentu Obrony. 

1200_Amazon_shutterstock.png
Planował zamach na serwery Amazona. Liczył, że "zniszczy" internet

Zawarty w 2019 roku Kontrakt ma być zastąpiony nowym programem (Joint Warfighter Cloud Capability), w którym będą uczestniczyć zarówno Microsoft jak i Amazon, a być może również inne firmy oferujące tego rodzaju usługi.

Posłuchaj
00:46 kontrakt - miliardy - spec - walek .mp3 Pentagon anulował zawarty z firmą Microsoft kontrakt JEDI na usługi przetwarzania w chmurze o wartości do 10 miliardów dolarów. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR)

W stanowisku Pentagonu nie wspomniano o procesie który Amazon wytoczył Departamentowi Obrony. Amazon twierdzi, że odrzucenie oferty tej firmy było skutkiem niechęci Donalda Trumpa do ówczesnego szefa Amazona Jeffa Bezosa, do którego należy ostro krytykowany przez byłego prezydenta dziennik Washington Post. Microsoft oświadczył, że rozumie i popiera decyzję Pentagonu. Podobne stanowisko zajęła firma Amazon.

"Wojskowa chmura"

Wojskowa chmura miała opierać się na sztucznej inteligencji. Miała poprawić zdolność planowania i prowadzenia działań wojennych. Ułatwiona miała być też wymiana informacji między wojskowymi. W październiku 2019 roku przedstawiciele Pentagonu wskazywali, że możliwości obliczeniowe "war cloud" mają pomóc USA w analizie danych zbieranych przez samoloty zwiadowcze, przewidywaniu, kiedy wykorzystywany sprzęt będzie wymagał konserwacji, a także w przyspieszeniu komunikacji, gdy dojdzie do spowolnienia połączeń satelitarnych i światłowodowych.

IAR/jb


Czytaj także

"Szanujemy wspólną historię i doceniamy współpracę wojskową". Szef MON w Dniu Niepodległości USA

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 13:13
- Szanujemy wspólną historię, doceniamy obecną współpracę wojskową i jesteśmy gotowi stawić czoła przyszłym wyzwaniom wraz z naszymi amerykańskimi sojusznikami - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy stworzono terapię przeciwko COVID-19? Badacze: wyniki są obiecujące

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 06:39
Zakażone wirusem SARS-CoV-2 zwierzęta, które leczono deuterowanym inhibitorem proteazy, miały znacznie większą przeżywalność i mniejsze miano wirusa w płucach - ogłosili naukowcy z Kansas State University na łamach prestiżowego czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America" (PNAS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: zaprojektowano maskę diagnozującą COVID-19 w ciągu 90 minut

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 17:52
Inżynierowie z Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) i Uniwersytetu Harvarda poinformowali o zaprojektowaniu innowacyjnej maski na twarz, która w ciągu 90 minut może zdiagnozować, czy jej użytkownik jest zakażony koronawirusem.
rozwiń zwiń