X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Hakerzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 22:48
Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzegło przed poważnym atakiem hakerów powiązanych z Rosją wykorzystujących złośliwe oprogramowanie. Chodzi o ransomware blokujące użytkownikom dostęp do ich systemów i danych i żądające zapłaty okupu za jego przywrócenie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Według informacji belgijskich mediów, atak ma charakter międzynarodowy i do tej pory jego ofiarami padło około 200 firm. Ich systemy komputerowe zostały zablokowane i pojawiło się żądanie zapłaty określonej kwoty za odblokowanie.

hakerzy komputer f 1200.jpg
Milionowe straty po cyberataku w Szwecji. Zamknięte sklepy spożywcze, problemy aptek i kolei

Media informują, że tego typu ataki są wymierzone przede wszystkim w firmy, rzadziej w administrację rządową, czy osoby prywatne.

Atak rozpoczął się z piątku na sobotę. Od tego czasu zidentyfikowano 200 celów w Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Argentynie, Meksyku i RPA. W Belgii jedną z ofiar ataku jest dostawca IT z siedzibą w Antwerpii. Firma poinformowała w sobotę, że zablokowano jej dane, e-maile oraz około 50 klientów.


Posłuchaj
00:43 hakerzy Płomecka.mp3 Belgijskie centrum cybernetyczne ostrzega przed rosyjskim atakiem. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także

Hakerzy zaatakowali pocztę Sejmu. Nowe ustalenia ABW

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:57
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustaliła, że ataki hakerskie na Polskę objęły również system poczty elektronicznej Sejmu RP. Włamanie było częścią tak zwanej akcji "Ghostwriter", w której doszło do złamania zabezpieczeń skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka i wycieku wiadomości.
rozwiń zwiń