X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ: pandemia podwoiła liczbę głodnych ludzi. Z problemem zmagają się kolejne państwa

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 06:44
Pandemia koronawirusa podwoiła liczbę osób na świecie zagrożonych głodem - informuje Światowy Program Żywienia. W opublikowanym właśnie raporcie agenda ONZ zajmująca się żywnością informuje, że 9 procent ludzi na globie cierpi głód.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stosun/Shutterstock

Światowy Program Żywienia twierdzi, że na całym świecie głoduje 700 milionów osób, a na skraju głodu znajduje się 41 milionów w 43 krajach.

Tych ostatnich dwa lata temu było dwukrotnie mniej. Głód panuje obecnie w Etiopii, Sudanie Południowym, Jemenie i na Madagaskarze, ale w wielu innych krajach takich jak Liban, Nigeria czy Wenezuela, rośnie liczba osób, których nie stać na posiłek.

Posłuchaj
00:50 Pandemia podwoiła liczbę głodnych ludzi. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).mp3 Pandemia podwoiła liczbę głodnych ludzi. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock_papież 1200 free.jpg
Papież modli się za ofiary klęski głodu w Tigraj w Etiopii i dzieci zmuszane do pracy

Nowe kraje na mapie głodu

Rzecznik Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Grzelewski podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem, że koronawirus wepchnął miliony osób w ubóstwo. - Zwłaszcza przez ostatni rok pandemiczny wzrasta liczba osób głodnych i niedożywionych. Na mapie głodu pojawiają się kraje, które wcześniej się z tym problemem nie zmagały - mówi. Rafał Grzelewski dodaje, że dzięki polskiej pomocy PAH włączył się w walkę z głodem w najbiedniejszych krajach.

Światowy Program Żywienia twierdzi, że oprócz pandemii do rosnącej liczby osób głodnych przyczyniają się też wojny oraz zmiany klimatyczne.

ms

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT ONZ Afryka