X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nielegalni imigranci na granicy Białorusi i Litwy. Strażnikom pomaga Frontex

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 11:35
Sześciu funkcjonariuszy unijnego Frontexu, czyli Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, rozpoczęło dziś wspólnie z litewską Strażą Graniczną patrolowanie granicy litewsko-białoruskiej. Rząd w Wilnie od pewnego czasu zmaga się ze zwiększoną liczbą migrantów - są to przede wszystkim Irakijczycy, którzy nielegalnie przekraczają tzw. zieloną granicę.
Frontex skierował swoich funkcjonariuszy na granicę litewsko-białoruską
Frontex skierował swoich funkcjonariuszy na granicę litewsko-białoruskąFoto: Twitter/@Frontex

Funkcjonariusze Frontexu przyjechali na Litwę z Francji, Węgier oraz Niemiec. Zostali skierowani do patrolowania południowej granicy z Białorusią, w okolicach Druskienik i Kopciowa. Są to miejscowości, które znajdują się również w pobliżu polsko-litewskiego pogranicza.

1200_migranci_Forum.png
"Musimy zacząć działać". Niemieckie MSW przewiduje wzrost migracji

Posłuchaj
00:48 frontex - spec .mp3 Sześciu funkcjonariuszy unijnego Frontexu, czyli Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, rozpoczęło dziś wspólnie z litewską Strażą Graniczną patrolowanie granicy litewsko-białoruskiej - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Litwa: to zemsta Łúkaszenki za wsparcie opozycji

Wilno od ponad miesiąca alarmuje, że liczba nielegalnych migrantów, którzy przekraczają granicę litewską znacznie wzrosła. Tylko w tym roku na Litwę próbowało się dostać blisko 700 osób, czyli osiem razy więcej niż w ciągu całego ubiegłego roku. Litewskie władze kilkanaście dni temu podały, że mają informację o tym, iż w Mińsku może przebywać około półtora tysiąca migrantów. Mają dołączać do nich kolejne osoby, które do stolicy Białorusi legalnie dostają się samolotami z Bagdadu i Stambułu.

Czytaj także: 

Władze w Wilnie uważają, że reżim Aleksandra Łukaszenki mści się w ten sposób, za to, iż Litwa aktywnie wspiera białoruską opozycję. Litwini nazywają te działania Mińska "formą wojny hybrydowej".

Do końca tego miesiąca liczba funkcjonariuszy, którzy przyjadą na Litwę, ma wzrosnąć pięciokrotnie.

Czytaj także

Tragedia u wybrzeży Tunezji. 23 migrantów utonęło, próbując przedostać się morzem do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 04:00
Co najmniej 23 migrantów z Afryki utonęło we wraku łodzi niedaleko od brzegów Tunezji, próbując przedostać się przez Morze Śródziemne z Libii do Włoch. 70 osób zostało uratowanych - poinformował tunezyjski oddział Czerwonego Półksiężyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przekaże 80 domów modułowych dla uchodźców. Trafią do obozu na Cyprze

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:14
80 składanych domów dla uchodźców trafi z Polski na Cypr. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że transport z pomocą dla uciekinierów wyrusza właśnie z Polski. Cypr jest kolejnym krajem do którego trafia tego typu pomoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nielegalni migranci przedostają się od strony Białorusi. Ich kierunkiem jest Polska i Litwa

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 12:37
Państwa sąsiadujące z Białorusią notują zwiększoną liczbę nielegalnych migrantów. Tylko w ostatnich dniach kilka grup nielegalnych imigrantów weszło z Białorusi na teren Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń