X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Eksplozja podczas detonacji nielegalnych fajerwerków. Kilkanaście osób rannych

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 02:00
W Los Angeles w trakcie zaplanowanej detonacji przechwyconych nielegalnych fajerwerków doszło do eksplozji, która zniszczyła policyjną ciężarówkę. 17 osób zostało rannych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ALDECA studio

Incydent wydarzył się w środę wieczorem. W saperskim pojeździe policyjnym było ok. 2500 kg fajerwerków.

- W pojemniku przeciwwybuchowym policyjnej ciężarówki, stało się coś, co nie powinno mieć miejsca i nie wiemy dlaczego – mówił na konferencji prasowej cytowany przez CNN szef Departamentu Policji w Los Angeles (LAPD) Michel Moore.

Jak wyjaśnił Moore LAPD otrzymała informację o nielegalnych fajerwerkach, a kiedy funkcjonariusze przybyli do podejrzanej rezydencji, znaleźli przygotowane do sprzedaży fajerwerki ułożone w stosy o wysokości około 2.5- 3 metrów. Odkryli również improwizowane materiały wybuchowe. Jedna osoba została aresztowana i oskarżona o posiadanie destrukcyjnego urządzenia. Nielegalne fajerwerki pochodziły spoza stanu i były przeznaczone do sprzedaży w okolicach święta czwartego lipca

- Eksplozja nastąpiła, gdy funkcjonariusze celowo zdetonowali fajerwerki w policyjnej ciężarówce – przytacza CNN wypowiedź szefa policji.

Dodał on, że spośród 17 osób, które w skutek wybuchu doznały obrażeń 10 to funkcjonariusze policji. Uszkodzone też zostały samochody stojące w otoczeniu policyjnej ciężarówki.

krzyz ogien shutterstock_735354526 1200.jpg
Kanada: spalone świątynie, zdewastowany pomnik papieża. Akty wandalizmu po odkryciu grobów przy szkołach dla Indian

Nielegalne fajerwerki stanowią ogromne zagrożenie

We wcześniejszym oświadczeniu Departament Straży Pożarnej w Los Angeles (LAFD) informował, że 16 osób zostało rannych, w tym dziewięciu policjantów. Według LAFD stan zdrowia funkcjonariuszy był "dobry z drobnymi obrażeniami". Drobnych obrażeń doznał też przedstawiciel Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF).Z sześciu osób cywilnych trzy odniosły poważne obrażenia, a pozostałe drobne.

- Nielegalne fajerwerki stanowią ogromne zagrożenie i mogą kosztować życie. Będziemy w najpełniejszym zakresie prawa ścigać tych, którzy ich używają lub posiadają – ostrzegł burmistrz Los Angeles Eric Garcetti dodając, że w sprawie incydentu zostanie przeprowadzone pełne dochodzenie.

W Ameryce w Święto Niepodległości, 4 lipca, organizowane są tradycyjnie pokazy fajerwerków. W wielu miastach, np. w Los Angeles czy w Nowym Jorku, ich prywatne wystrzeliwanie w świąteczną noc jest nielegalne. Jednak zakaz bywa nagminnie łamany także przez dzieci.

ks

Czytaj także

Czterech aktywistów pro-life aresztowanych w Ohio. Wśród nich franciszkanin

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 09:53
W Ohio aresztowano czterech działaczy pro-life pod zarzutem wchodzenia w piątek i sobotę na teren dwóch klinik aborcyjnych. Działacze podchodzi w nich do kobiet i odradzali im aborcję. Jednym z zatrzymanych jest franciszkanin z Nowego Jorku o. Fidelis Moscinski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłótnia na temat maseczek w Atlancie. Mężczyzna zastrzelił kasjerkę

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 05:30
30-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek w supermarkecie kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby w rezultacie kłótni na temat noszenia maseczek - poinformowała szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty Melody Maddox.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent USA zapowiada walkę z przestępczością w miastach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 06:49
Prezydent USA Joe Biden zapowiedział zwiększenie finansowania amerykańskiej policji i walkę z nielegalnym handlem bronią. To odpowiedź na wzrost liczby aktów przemocy w Stanach Zjednoczonych, przede wszystkim z użyciem broni palnej.
rozwiń zwiń