X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd odrzucił skargę Nawalnego. Opozycjonista wciąż ze statusem więźnia "skłonnego do ucieczki"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 21:52
Aleksiej Nawalny nadal będzie w więzieniu pod szczególnym nadzorem. Rosyjskie media niezależne opublikowały fragment uzasadnienia decyzji moskiewskiego sądu, który 25 czerwca odrzucił skargę polityka na stosowanie wobec niego nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. 
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock.com /Andrys Petrovas

Aleksiej Nawalny od stycznia przebywa za kratami. Najpierw był więziony w areszcie śledczym w Moskwie, a później osadzony w kolonii karnej we Włodzimierzu.

nawalny protest 1200 shutt.jpg
6 lat łagru dla zwolenników Nawalnego? Media niezależne w Rosji ostrzegają przed nową falą represji

W trakcie pobytu w moskiewskim areszcie Matroska Tiszyna, opozycjoniście nadano specjalny status osoby "skłonnej do ucieczki". Na tej podstawie Aleksiej Nawalny do dziś jest w ciągu dnia uważniej obserwowany niż pozostali osadzeni, a w nocy strażnicy wchodzą do jego celi, żeby sprawdzić czy nie uciekł. W ten sposób polityk jest kilkakrotnie wyrywany ze snu, co ma wpływ na jego zdrowie.

Posłuchaj
00:53 11167775_1.mp3 Aleksiej Nawalny nadal będzie w więzieniu pod szczególnym nadzorem. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Aleksiej Nawalny poskarżył się na te praktyki, ale 2 czerwca sąd we Włodzimierzu i 25 czerwca sąd w Moskwie odrzuciły jego skargi. Jak napisał portal "Meduza", stołeczny sąd oparł się na zeznaniach strażników z Matroskiej Tiszyny, którzy oświadczyli, że dwukrotnie słyszeli jak Aleksiej Nawalny odgrażał się, iż ucieknie. On sam mówi, że to były żarty.

Czytaj także:

Obrońcy praw człowieka nazywają tego typu praktyki "torturami". W ocenie części lekarzy, regularne pozbawianie człowieka snu prowadzi do osłabienia organizmu, choroby i w konsekwencji do śmierci.

kp

Czytaj także

Organizacje związane z Nawalnym uznane za ekstremistyczne. Jest decyzja moskiewskiego sądu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 23:14
Moskiewski sąd uznał organizacje związane z Aleksiejem Nawalnym za ekstremistyczne. Wnioskowała o to stołeczna prokuratura. Sąd ogłosił natychmiastowy zakaz działalności Fundacji Walki z Korupcją i regionalnych sztabów polityka. Według niezależnych komentatorów, w ten sposób Kreml chce wyeliminować opozycję z udziału w zaplanowanych na 19 września wyborów parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wchodzi w grę złagodzenie, możliwe zaostrzenie". Rau o sankcjach UE na Rosję

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 07:49
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że o kryzysie na Białorusi nie można mówić w oderwaniu od Rosji. Szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 dodał, że unijne sankcje gospodarcze wobec Moskwy zostaną przedłużone.
rozwiń zwiń