X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będziemy bronić naszych interesów i wartości". Sekretarz stanu USA o cyberatakach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 12:56
Oczekujemy, że Rosjanie zaprzestaną cyberataków - oświadczył we wtorek sekretarz stanu USA Antony Blinken w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". Podkreślił, że Stany Zjednoczone odpowiedzą, jeśli Moskwa będzie kontynuować niebezpieczne działania.
Antony Blinken
Antony BlinkenFoto: PAP/EPA/PAOLO GIANDOTTI / QUIRINAL PRESS OFFICE / HANDOUT

W wywiadzie, zatytułowanym "Pakt USA-Włochy przeciwko autokratom", szef amerykańskiej dyplomacji stwierdził: "Państwa demokratyczne mogą osiągnąć ważne rezultaty, dla ich mieszkańców i dla tych, mieszkających w innych krajach".

Włochy G20 PAP-1200.jpg
"Ludzie, planeta, dobrobyt". We Włoszech rozpoczyna się szczyt G20

"Kraje autokratyczne - dodał - mówią nam, że demokracje nic nie dadzą rady zrobić, są nieskuteczne, niezdolne do osiągnięcia rezultatów. Na szczycie G7 pokazaliśmy, że się mylą. Szczyty NATO i USA-UE jeszcze bardziej to potwierdziły".

Blinken: rozmowy Putin-Biden dotyczyły cyberataków

Antony Blinken, zapytany o to, jak można bronić się przed cyberatakami z Rosji, przypomniał, że sprawa ta była jednym z głównych tematów rozmowy prezydenta Joe Bidena z przywódcą Rosji Władimirem Putinem w Genewie.

- Byliśmy ostatnio ofiarą cyberataku - przypomniał sekretarz stanu USA, odnosząc się do ataku na sieć rurociągów paliwowych w Stanach Zjednoczonych.

- W tym przypadku uważamy, że nadszedł on nie z kraju, ale od grupy przestępczej, przestępczej firmy, ale osoby za to odpowiedzialne mieszkają w Rosji - dodał.

- Powiedzieliśmy Rosji, że żaden odpowiedzialny kraj, czy to Rosja, czy USA, czy Włochy, nie może zajmować się udzielaniem schronienia kryminalnym organizacjom zaangażowanym w cyberataki takie, jak ransomware. Mamy nadzieję, że Rosja podejmie działania, by nie miało to miejsca - oświadczył Blinken.

Zaznaczył, że Amerykanie rozmawiali z Rosjanami o tym, że infrastruktura o kluczowym znaczeniu musi być wolna od wszelkich cyberataków. W tym kontekście wymienił dostawy prądu i wody oraz transport.

Czytaj również:

merkel 1200 pap (2).jpg
"Konflikty najlepiej rozwiązywać podczas dialogu". Merkel o relacjach UE-Rosja

"Wybór należy do Rosji"

Odnosząc się do relacji z Moskwą, sekretarz stanu zaznaczył: "Jeśli Rosja zamierza kontynuować niebezpieczne czy agresywne działania, odpowiemy, nie w celu wywołania konfliktu, eskalacji, ale dlatego, że będziemy bronić naszych interesów i wartości". Blinken zaznaczył, że Biden i europejscy partnerzy zareagowali na cyberataki, na próby ingerencji w wybory w USA, próbę otrucia Aleksieja Nawalnego.

- Wybór należy do Rosji - dodał.

Zdaniem Blinkena trzeba zrozumieć, że Chiny są krajem, z którym relacje są najbardziej skomplikowane.

- Nie prosimy nikogo, by wybrał między USA i Chinami - zapewnił. Jak zaznaczył, w relacjach z tym krajem większą skuteczność daje wspólne działanie. Zauważył: trzeba kłaść nacisk na to, aby standardy stosunków z Chinami, także w dziedzinie technologii "odzwierciedlały nasze wartości i nasze interesy".

Przywołując niedawne spotkania na szczytach G7, NATO i USA-Unia Europejska, Blinken przypomniał, że zapadły w ich trakcie decyzje o wysłaniu miliarda dawek szczepionek przeciw COVID-19 do różnych krajów świata, które ich potrzebują i dostaną je bez żadnej "politycznej przysługi w zamian".

jmo

Czytaj także

Cyberataki i solidarność z Polską. Znamy szczegóły projektu wniosków na szczyt UE

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 06:29
Potępienie cyberataków w Polsce i wyrazy solidarności - takie zapisy znalazły się w projekcie wniosków na unijny szczyt, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Dokument widziała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy dowody na to, że były przeprowadzone z Rosji". Premier na szczycie UE o cyberatakach

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 11:14
- Podkreśliłem parokrotnie podczas wczorajszych debat i spotkania z sekretarzem generalnym ONZ i później, że ataki z terenu Federacji Rosyjskiej powinny zostać natychmiast zaprzestane - mówił na unijnym szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Był to jeden z tematów wieczornej dyskusji europejskich przywódców. 
rozwiń zwiń