X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy żądają odszkodowania od Rosji. Ambasador otrzymał notę dyplomatyczną

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 20:51
Czechy zażądały od Rosji odszkodowania za eksplozję w magazynie amunicji we Vrbieticach. Do wybuchu doszło w 2014 roku, zginęły w nim dwie osoby. Według czeskich służb, za eksplozję odpowiadają agenci rosyjskiego wywiadu wojskowego.
Moskwa nocą
Moskwa nocą Foto: R.M. Nunes/ Shutterstock

Notę dyplomatyczną z żądaniem wypłaty odszkodowania za straty spowodowane eksplozją, otrzymał ambasador Federacji Rosyjskiej w Pradze.

kreml rosja 1200.jpg
Szef czeskiego wywiadu wojskowego: Rosjanie przygotowali się na ujawnienie sprawy wybuchu w składzie amunicji

Strona czeska wezwała Rosję do negocjacji. Wiceminister spraw zagranicznych Martin Smolek przekazał, że oczekuje też wykreślenia Republiki Czeskiej z rosyjskiej listy nieprzyjaznych państw, którą Czesi uznają za naruszenie prawa międzynarodowego.

Rosja: to szantaż

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa porównała żądania Czechów do szantażu. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych napisała, że strona czeska każdym swoim krokiem potwierdza, iż decyzja Moskwy o uznaniu Republiki Czeskiej za kraj nieprzyjazny była słuszna.

Czytaj także:

Czeski MSZ nie poinformował o wysokości żądanego odszkodowania. W ubiegłym tygodniu do Izby Poselskiej wpłynął projekt ustawy przewidującej rekompensaty na rzecz samorządów i osób prywatnych o łącznej wartości 700 milionów koron, a więc około 124 milionów złotych.

as

Czytaj także

Czechy i USA na rosyjskiej liście "nieprzyjaznych państw". Jest reakcja UE

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 09:23
Unia Europejska potępiła Rosję za listę "nieprzyjaznych państw". Oświadczenie w tej sprawie, w imieniu krajów członkowskich, opublikował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samolot z rosyjskimi dyplomatami wyleciał z Pragi

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 19:19
Z Pragi odleciał pierwszy samolot z rosyjskimi dyplomatami, którzy do końca miesiąca musieli opuścić Czechy. Kolejny taki lot odbędzie w poniedziałek. Łączenie Czechy opuści 63 pracowników rosyjskiej ambasady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeska policja wnosi o oskarżenie premiera Andreja Babisza. Sprawa dotyczy unijnych dotacji

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 20:22
Czeska policja zakończyła dochodzenie w sprawie dotacji na budowę ośrodka rekreacyjno-konferencyjnego Bocianie Gniazdo. Do prokuratury skierowano wniosek o oskarżenie premiera Andreja Babisza.
rozwiń zwiń