X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fundusz Odbudowy UE. Polska wśród państw, które jako pierwsze otrzymały pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 19:54
Polska jest w grupie krajów, które jako pierwsze otrzymały pieniądze z Funduszu Odbudowy. Chodzi o jeden z elementów Funduszu, czyli inicjatywę ReactEU, która jest dodatkiem do polityki spójności.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Alexandra Lande

Komisja Europejska poinformowała, że przekazała w formie grantów 800 milionów euro 16 krajom członkowskim, w tym Polsce.

Unia Europejska free shutt-1200.jpg
KE chce stworzyć tzw. cyfrowy portfel. Ma zawierać dane m.in. karty kredytowej i prawa jazdy

Polska już dostała pierwsze pieniądze

ReactEU to inicjatywa, która ma pomóc unijnym państwom w odbudowie po pandemii. Bruksela informuje, że pieniądze z tego programu wypełniają lukę między reagowaniem w sytuacjach kryzysowych a inwestycjami długoterminowymi poprzez wzmocnienie odporności systemów opieki zdrowotnej, zachowanie i tworzenie miejsc pracy, w szczególności ludzi młodych oraz wspieranie inwestycyjne małych i średnich przedsiębiorstw.

Jednak największe pieniądze z funduszu będą wypłacane na podstawie Krajowych Planów Odbudowy, które unijne rządy przysłały do Komisji Europejskiej do zatwierdzenia. Część z nich uzyskała już zgodę Brukseli. Polska jeszcze czeka na akceptację.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: TSUE przestraszył się większości parlamentarnej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 21:20
- Ta ostentacyjna presja Parlamentu jest zadziwiająca. Jeśli TSUE rzeczywiście ma rozstrzygać spory pomiędzy instytucjami unijnymi a krajami członkowskimi, to powinniśmy uwolnić go od tej presji - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE zatwierdziła kolejny Krajowy Plan Odbudowy. Pieniądze trafią do Francji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 19:30
Unia przekaże Francji niemal 40 miliardów euro do 2026 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula Von der Leyen spotkała się dziś w Paryżu w tej sprawie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
rozwiń zwiń