X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mamy dowody na to, że były przeprowadzone z Rosji". Premier na szczycie UE o cyberatakach

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 11:14
- Podkreśliłem parokrotnie podczas wczorajszych debat i spotkania z sekretarzem generalnym ONZ i później, że ataki z terenu Federacji Rosyjskiej powinny zostać natychmiast zaprzestane - mówił na unijnym szczycie w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Był to jeden z tematów wieczornej dyskusji europejskich przywódców. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Forum/POOL

We wnioskach z tej debaty potępili oni zarówno ostatnie ataki w Polsce, jak i w Irlandii.

1200_haker_shutterstock.png
Potępienie cyberataków na Polskę i Irlandię. Zdecydowane konkluzje na szczycie UE

- Podkreśliłem parokrotnie podczas wczorajszych debat i spotkania z sekretarzem generalnym ONZ i później, że ataki z terenu Federacji Rosyjskiej powinny zostać natychmiast zaprzestane, że są to niestety ataki, które mają doprowadzić do destabilizacji, dezinformacji i osłabienia całej Unii Europejskiej - stwierdził premier. Dodał, że jest to jasne dla wszystkich unijnych krajów i dlatego zapisy we wnioskach ze szczytu nie budziły kontrowersji.

- Mamy dowody na to, że ataki cybernetyczne zostały przeprowadzone z Rosji - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z postulatem Polski w dokumencie jest też mowa o tym, że unijna Rada powinna pilnie zbadać możliwość wspólnych działań dyplomatycznych w reakcji na ataki cybernetyczne. Unia Europejska ma już odpowiednie procedury na wypadek cyberataków. Wśród nich jest oficjalne oświadczenie szefa unijnej dyplomacji, a na końcu zestawu są sankcje.

kp

Czytaj także

Kolacja na szczycie UE. Gorąca debata o dialogu z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 22:45
Na unijnym szczycie w Brukseli rozpoczęła się kolacja, a na niej kluczowym tematem dyskusji europejskich przywódców będą relacje z Rosją. Oczekiwana jest gorąca debata, bo wiele krajów oprotestowało propozycję Francji i Niemiec dotyczącą wznowienia współpracy Unii z Rosją i szczytów na najwyższym szczeblu z udziałem Władimira Putina. Wśród krajów, które zgłosiły sprzeciw, jest także Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie spotkania przywódców UE i Rosji. Odrzucono propozycję współpracy z Moskwą

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 03:10
Nie będzie na razie spotkania liderów Unii Europejskiej i Rosji - tak zdecydowali przywódcy 27 krajów na szczycie w Brukseli. Odrzucili tym samym propozycję Francji i Niemiec, by wznowić współpracę z Moskwą i zorganizować unijno-rosyjski szczyt z udziałem Władimira Putina. Dyskusja o propozycji Berlina i Paryża oraz o relacjach Unii z Rosją trwała na szczycie ponad 5 godzin.
rozwiń zwiń