X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czechy: potężne tornado uderzyło w południowe Morawy. Są ofiary śmiertelne

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 23:30
Są ofiary śmiertelne nawałnicy, która wczoraj wieczorem przeszła przez południową część Moraw. Tornado zniszczyło setki domów. Nieprzejezdne są lokalne drogi oraz prowadząca na Słowację autostrada D2.
Przedstawiciele lokalnych władz mówią o zrównaniu z ziemią przez tornado połowy wsi Hruszki
Przedstawiciele lokalnych władz mówią o zrównaniu z ziemią przez tornado połowy wsi HruszkiFoto: PAP/CTK/Vaclav Salek
1200_tornado_shutterstock.png
"Tak silne zjawiska nie zdarzają się w tym regionie". Kumulacja tornad w Teksasie

Informację o ofiarach śmiertelnych przekazały służby ratownicze kraju południowomorawskiego, przez który przeszła trąba powietrzna. Nie podano jednak dokładnej liczby ofiar. Rannych zostało co najmniej 200 osób. Trwają poszukiwania tych, którzy wciąż mogą być uwięzieni pod gruzami zniszczonych budynków.

Posłuchaj
00:44 11157003_2.mp3 Czechy: są ofiary śmiertelne nawałnicy na Morawach - relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Czytaj także:

Burza z gradobiciem, silnym wiatrem i trąbą powietrzną dotknęła okolice Brzecławia i Hodonina przy granicy ze Słowacją. Kule gradu miały wielkość piłek tenisowych, a wiatr unosił auta. Wiele domów nie ma okien i dachów, a drogi są zablokowane przez powalone drzewa. Zamknięto prowadzącą na Słowację autostradę D2.

Do działań skierowano ratowników z innych regionów Czech. Pomoc zaoferowały też sąsiednie państwa - Austria i Słowacja, które wysyłają na Morawy ambulanse oraz śmigłowce ratownicze. Do usuwania skutków nawałnicy zostanie skierowane czeskie wojsko.

Minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek powiedział czeskiej telewizji, że do akcji skierowano specjalne grupy poszukiwawczo-ratownicze, a także strażaków i policjantów z innych części kraju. - Informacje są skąpe. Wiemy, że przeszło tamtędy tornado. Są zniszczone budynki i są ranni. Całą noc będziemy precyzować te informacje, ale mówimy o wielkiej katastrofie naturalnej - powiedział szef czeskiego MSW.

Szpital w Hodoninie poinformował o kilkudziesięciu osobach z obrażeniami przywiezionych przez ratowników lub bliskich. Uruchomiono kilka zbiórek na rzecz poszkodowanych w nawałnicy. Natychmiastową pomoc finansową ze strony państwa zapowiedziała minister pracy i spraw społecznych Jana Malaczova.

pb

Czytaj także

Akcja poszukiwawcza po katastrofie budowlanej w Miami. Ponad stu zaginionych, jedna osoba nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 10:27
W wyniku zawalenia się części 12-piętrowego budynku mieszkalnego zginęła jedna osoba, a 102 są zaginione. Ocalało około 100 osób.
rozwiń zwiń