X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Węgierska ustawa zakazująca promocji LGBT w szkołach. Orban: prawo nie uderza w osoby homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:41
Premier Węgier Viktor Orban zapewnia, że ustawa zakazująca promocji homoseksualizmu przyjęta przez węgierski parlament nie uderza w osoby homoseksualne. Ustawę krytykuje część przywódców, którzy dziś w Brukseli rozpoczynają dwudniowe posiedzenie Rady Europejskiej. Sytuacja na Węgrzech ma być jednym z tematów rozmów.
Viktor Orban
Viktor OrbanFoto: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL

Viktor Orban powiedział, że ustawa nie uderza w niczyje prawa ani w niczyją wolność, a dotyczy jedynie prawa rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci. - Jestem bojownikiem o wolność. W czasach komunistycznego reżimu homoseksualizm był karany. A ja walczyłem o ich wolność i prawa. Bronię praw homoseksualistów. Ale w tej ustawie nie o to chodzi. Chodzi w niej o dzieci i rodziców. Ona nie jest przeciwko homoseksualistom. W tym prawie chodzi o to, by to rodzice decydowali o edukacji seksualnej swoich dzieci i żeby ta decyzja należała wyłącznie do nich - mówił dziennikarzom.

ursula von der leyen free 1200.jpg
"To hańba". Ursula von der Leyen grozi Węgrom za ustawę o ochronie dzieci
Posłuchaj
00:24 Orban IAR.mp3 Orban: Jestem bojownikiem o wolność. (...) Bronię praw homoseksualistów. Ale w tej ustawie nie o to chodzi. Chodzi w niej o dzieci i rodziców. Ona nie jest przeciwko homoseksualistom. W tym prawie chodzi o to, by to rodzice decydowali o edukacji seksualnej swoich dzieci i żeby ta decyzja należała wyłącznie do nich (IAR)

Krytyka państw UE

W węgierskiej ustawie zapisano m.in., że szkolne zajęcia podejmujące kwestie seksualności nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu, a także że państwo chroni prawo dziecka do zachowania tożsamości odpowiadającej płci w chwili urodzenia. W ustawie zakazano też udostępniania osobom poniżej 18. roku życia treści pornograficznych, a także popularyzujących zmianę płci zapisanej w chwili urodzenia, jak również homoseksualizm.

Ustawę skrytykowali przedstawiciele części państw należących do Unii Europejskiej w tym Francji, Niemiec, Szwecji i Irlandii. Szefowa Komisji Europejskiej powiedziała, że nie pójdzie na kompromis w kwestii praw człowieka i równości.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Orban: UE przeistacza się w imperium

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 19:39
- Unia Europejska przeistacza się w imperium zamiast Europy narodów i dlatego demokracje, stojące na gruncie narodowym, są obecnie w opozycji do budowniczych imperium - oświadczył premier Węgier Viktor Orban. Polityk przekonywał też, parlamenty narodowe powinny mieć większe znaczenie w UE, czyli m.in. kierować przedstawicieli do PE i móc zatrzymywać unijne procesy ustawodawcze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie ma nic wspólnego z nietolerancją". Polski ambasador w Niemczech broni prawa węgierskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:47
Wiceprzewodnicząca Bundestagu wzywa UE do dalszych działań przeciwko Węgrom w związku z ustawą, w której zapisano m.in., że szkolne zajęcia nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu. Ambasador RP w Berlinie, prof. Andrzej Przyłębski, powiedział niemieckiemu portalowi RND, że decyzja Węgrów nie ma nic wspólnego z nietolerancją.
rozwiń zwiń