X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Region Hiszpanii ogłosił egzaminy konkursowe dla lekarzy i zarezerwował część miejsc dla... kandydatów transseksualnych

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 11:32
Rząd Aragonii, wspólnoty autonomicznej na północnym wschodzie Hiszpanii, ogłosił egzaminy konkursowe na lekarzy rodzinnych w publicznych ośrodkach zdrowia. Część miejsc zarezerwowano dla kandydatów transseksualnych oraz osób cierpiących na choroby psychiczne lub lekarzy z niepełnosprawnościami.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Trygve Finkelsen

Z 217 oferowanych miejsc pracy dla lekarzy rodzinnych 29 zarezerwowano dla określonych grup - czytamy w dokumencie regionalnych władz. Dwa stanowiska są przeznaczone dla lekarzy cierpiących na chorobę psychiczną, cztery dla transseksualistów, sześć dla ofiar przemocy ze względu na płeć, trzy dla ofiar terroryzmu, trzynaście dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi i jedno dla osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

LGBT Unia Europejska free-1200.jpg
Zwolennicy aborcji chcą wpływać na głosowanie w PE. Za ekstremistów uznają Kościół i konserwatywne think tanki

Limit miejsc dla tych grup został ustanowiony zgodnie z regionalnym ustawodawstwem. Po raz pierwszy objęto nim również osoby z rozpoznaną chorobą psychiczną i osoby transseksualne.

W 2019 roku weszła w życie uchwalona przez parlament Aragonii ustawa o prawach i gwarancjach dla osób z niepełnosprawnościami. Prawo uznało osoby cierpiące na choroby psychiczne za szczególną grupę, której gwarantowany jest limit miejsc w każdej publicznej ofercie pracy ogłaszanej przez rząd regionalny.

Czytaj także:

Specjalna ustawa o ekspresji płci

1200_aborcja_shutterstock.png
"Instytucjonalny sprzeciw sumienia". Hiszpańscy lekarze masowo odmawiają zabiegu aborcji

Podstawą kwoty dla transseksualistów jest przyjęta w Aragonii w 2018 roku ustawa o tożsamości i ekspresji płciowej oraz równości społecznej miedzy mężczyznami i kobietami.

Obecnie szefową resortu zdrowia w rządzie Aragonii jest Sira Repolles z socjalistycznej partii PSOE. Aragonią rządzi koalicja PSOE, lewicowej Podemos oraz nacjonalistycznych ugrupowań Chunta i PAR.

pg

Czytaj także

"Dzieci nie należą już do rodziców". Tak Hiszpanie wdrażają ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:25
Ściganie z urzędu osób lub instytucji oferujących terapię dla homoseksualistów, dyskryminacja obywateli mówiących, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, rządzący uważający, że dzieci nie należą do rodziców. To najmocniejsze przykłady, jak Hiszpania wdraża ideologię LGBT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"6-latkowie mają być uczeni technik seksualnych". Afera z reformą oświaty w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:34
Blisko 1,5 mln podpisów zebrano pod petycją przeciwko projektowi ustawy reformy hiszpańskiej oświaty, która wprowadza w szkołach zajęcia z tzw. edukacji seksualnej dla dzieci od 6. roku życia. Nowe przepisy forsuje Isabel Celaa, szefowa resortu oświaty i kształcenia zawodowego Hiszpanii. Projekt zakłada nauczanie 6-latków m.in. technik seksualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana płci "na życzenie", także dla 12-latków? Projekt trafił do hiszpańskiego parlamentu

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 09:35
Trzy partie katalońskie - Republikańska Lewica Katalonii (ERC), radykalna Kandydatura Jedności Ludowej (CUP), populistyczna Junts per Catalunya (JxCat) oraz ogólnokrajowa lewicowa Mas Pais przedłożyły w Kongresie Deputowanych projekt Ustawy o Rzeczywistej i Efektywnej Równości Osób Transpłciowych. Z dokumentu wynika, że aby zmienić płeć wystarczy wyrazić taką wolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tu nie chodzi o wolność, ale o ideologię". Prof. Mieczysław Ryba o sporach wokół LGBT

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 11:38
- Stworzyła się międzynarodówka, która tak jak inne, nie znosi w przestrzeni swojego oddziaływania wyjątków, ponieważ ten wyjątek jest rozumny i pokazuje absurdalność kierunku, w którym ten neomarksizm zmierza. Tak samo było w czasach sowieckich, nieco inna ideologia, ale podobny mechanizm - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń