X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Putin oskarża Zachód o rozpętanie konfliktu na Ukrainie. Stanowcza odpowiedź Waszyngtonu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 23:20
Stany Zjednoczone stanowczo odrzucają tezy zawarte w artykule Władimira Putina dla niemieckiego "Die Zeit". Prezydent Rosji oskarżył w nim Zachód o rozpętanie konfliktu na Ukrainie w 2014 roku. Wysoki rangą przedstawiciel Białego Domu powiedział Polskiemu Radiu, że USA nadal będą wspierać euroatlantyckie aspiracje Ukrainy.
Biały Dom - siedziba prezydenta USA. Zdjęcie ilustracyjne
Biały Dom - siedziba prezydenta USA. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrea Izzotti/ Shutterstock

W komentarzu na łamach tygodnika "Die Zeit" Władimir Putin zarzucił krajom zachodnim oraz NATO, że swoją polityką doprowadziły do głębokich podziałów i nieufności w Europie po zakończeniu zimnej wojny.

Prezydent Rosji stwierdził, że wiele krajów zostało postawionych przed sztucznym wyborem pomiędzy Zachodem i Rosją. Putin zarzucił też Stanom Zjednoczonym zorganizowanie "zamachu stanu na Ukrainie".

Władimir Putin free tt 1200 .jpg
Putin w "Zeit": dzięki dobrej współpracy Niemiec i Rosji powstał wspaniały Nord Stream

Czytaj więcej:

Waszyngton zapowiada dalszą współpracę z Kijowem

Całkowicie odrzucamy taki opis zdarzeń. W 2014 roku naród ukraiński wziął udział w Rewolucji Godności, domagając się demokracji i przyszłości euroatlantyckiej - powiedział Polskiemu Radiu przedstawiciel Białego Domu.

Jak dodał, Stany Zjednoczone nadal będą współpracować z Ukrainą w celu osiągnięcia aspiracji euroatlantyckich i zapewnienia "dobrobytu i jasnej przyszłości dla wszystkich Ukraińców".

Posłuchaj
00:47 11152269_1.mp3 USA odrzucają tezy zawarte w artykule Władimira Putina dla niemieckiego "Die Zeit". Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

ms

Czytaj także

"Biden za bardzo dał się wciągnąć w grę Putina". Guzy o szczycie w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 22:00
- Oczywiście ta gra była trochę inna w tym sensie, że po pierwsze mieliśmy do czynienia z rundą wstępną. To nie jest coś, co miało być finałem czegokolwiek. To jest dopiero rozpoczęcie jakiejś polityki przez jedną i drugą stronę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy (PAP). Gościem audycji był także dr Adam Eberhardt (OSW).
rozwiń zwiń