X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aneksja Krymu. Sankcje przeciwko Rosji przedłużone o kolejny rok

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 11:10
Unijne kraje ostatecznie zatwierdziły przedłużenie o rok sankcji wobec Krymu, zaanektowanego nielegalnie przez Rosję. Kropkę nad - I - postawili ministrowie spraw zagranicznych 27 państw członkowskich na spotkaniu w Luksemburgu. To była tylko formalność, bo wcześniej zielone światło dali jednomyślnie unijni ambasadorowie.
Zielone ludziki na Krymie
"Zielone ludziki" na KrymieFoto: Shutterstock.com/ photo.ua

Restrykcje, które będą obowiązywać do 23 czerwca 2022, dotyczą wyłącznie terytorium Krymu i Sewastopola. Obejmują one zakaz importu produktów z Półwyspu do Unii Europejskiej i zakaz inwestowania na nim na przykład w sektorze energetycznym oraz w ramach projektów infrastrukturalnych i telekomunikacyjnych. Unijne firmy i obywatele Wspólnoty nie mogą świadczyć żadnych usług na Krymie i kupować nieruchomości.


borrel 1200 free.jpg
Unijna narada dot. polityki wobec Mińska. Borrell: sankcje będą dotkliwe

Sankcje obejmują też zakaz sprzedaży technologii do wydobycia ropy i gazu. Restrykcje uderzają również w przemysł turystyczny, co powoduje, że statki mają zakaz zawijania do portów, z wyjątkiem nadzwyczajnych sytuacji. Natomiast decyzja o przedłużeniu restrykcji gospodarczych wobec Rosji za agresję na Ukrainę jeszcze przed unijnymi krajami. Powinna zapaść w tym miesiącu.

st

Czytaj także

Sankcje wobec Białorusi. Jest decyzja szefów dyplomacji UE

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 10:30
Jest zgoda unijnych ministrów spraw zagranicznych na sankcje wobec białoruskiego reżimu za porwanie samolotu relacji Ateny-Wilno i represje wobec obywateli, w tym wobec mniejszości polskiej. Informację tę ustaliła nasza brukselska korespondentka Beata Płomecka. Szefowie dyplomacji na spotkaniu w Luksemburgu przyjęli czwarty pakiet restrykcji uderzających w funkcjonariuszy reżimu i firmy.
rozwiń zwiń