X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biały Dom zapowiada kontynuowanie sankcji wobec Rosji. Także za Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 04:20
Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - zapowiedział w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Dodał, że amerykański prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.
Do budowy Nord Stream 2 używany był m.in. rosyjski statek do układania rur Akademik Czerski.
Do budowy Nord Stream 2 używany był m.in. rosyjski statek do układania rur "Akademik Czerski".Foto: Elena Krivorotova/ Shutterstock
  • Administracja Joe Bidena nałoży kolejne sankcje na rosyjskich obywateli i podmioty w związku z otruciem Aleksieja Nawalnego, zamierza także kontynuować sankcje w związku z budową gazociągu Nord Stream 2 - zapowiedział w niedzielnym wywiadzie dla CNN doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan
  • Doradca prezydenta oświadczył, że Biały Dom przygotowuje nowy pakiet restrykcji w tej sprawie i zostanie on uchwalony, kiedy upewni się, że dotyczyć one będą właściwych osób lub podmiotów
  • - Od początku pokazywaliśmy, że nie zamierzamy stosować taryfy ulgowej, niezależnie od tego, czy dotyczy to (cyberataku na) Solarwinds, ingerencji w wybory czy Nawalnego - zauważył Sullivan
  • Pytany o wstrzymanie części sankcji za Nord Stream 2, prezydencki doradca ocenił, że krytyka Białego Domu jest "nieporozumieniem", gdyż administracja Bidena objęła restrykcjami wiele podmiotów związanych z gazociągiem

Rau Kułeba PAP-1200.jpg
Spotkanie szefów MSZ Polski i Ukrainy. "Skoordynowano stanowiska ws. Nord Streamu 2"

Podczas programu CNN "State of The Union” Jake Sullivan przypomniał, że Stany Zjednoczone nałożyły na wcześniej na Rosję sankcje w związku z otruciem Nawalnego. - Przygotowujemy kolejny pakiet sankcji w związku z ta sprawą - powiedział Sullivan i dodał, że rząd Joe Bidena zastosował też wobec Moskwy sankcje za atak hackerski Solarwinds, ingerencję w wybory i inne agresywne działania.

Posłuchaj
00:45 sankcje - spec - walkuski.mp3 Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zapowiedział to w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Nie wiadomo kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone. Z Waszyngtonu Marek Wałkuski (IAR)

Pytany kiedy nowe sankcje zostaną ogłoszone Sullivan powiedział: "Zostaną wprowadzone gdy opracujemy listę właściwych podmiotów".

"Nadal będziemy to robić"

Z kolei pytany o zawieszenie sankcji wobec Nord Stream 2 Sullivan argumentował, że w tej sprawie zaszło nieporozumienie. Doradca prezydenta USA powiedział, że Joe Biden nałożył sankcje na wiele rosyjskich podmiotów, ale zawiesił ich wprowadzenie wobec mającej siedzibę w Szwajcarii firmy Nord Stream 2 AG i jej prezesa. Sullivan dodał, że amerykański prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.

Czytaj także: 

- Kiedy Joe Biden obejmował urząd, gazociąg był ukończony w 90 proc., które zostały wybudowane podczas rządów Donalda Trumpa. Więc pytanie sprowadzało się do tego, czy weźmiemy się za to bezpośrednio, używając naszych sojuszników i partnerów. Prezydent Biden powiedział, że nie jest gotowy, by to zrobić. To co, robimy, to nakładamy sankcje co trzy miesiące na rosyjskie podmioty zaangażowane w projekt i nadal będziemy to robić - powiedział.


mbl

Czytaj także

Sankcje USA w związku z Nord Stream 2. Objęły rosyjską służbę ratownictwa morskiego, trzy firmy i 13 statków

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 21:25
USA wprowadziły sankcje przeciwko rosyjskiej służbie ratownictwa morskiego, trzem przedsiębiorstwom i 13 statkom uczestniczącym w budowie gazociągu Nord Stream 2 - poinformowano na stronie amerykańskiego ministerstwa finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tydzień po pochodzącym z Rosji cyberataku". "New York Post" krytykuje decyzje Bidena ws. NS2

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 00:15
Amerykański dziennik "New York Post", odnosząc się do kwestii odstąpienia od sankcji wobec firmy nadzorującej budowę Nord Stream 2, skrytykował demokratycznych prezydentów USA Baracka Obamę i Joe Bidena za ich politykę wobec Kremla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisicki: z perspektywy Joe Bidena Niemcy stały się głównym punktem odniesienia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 14:45
- Sytuacja, w której Niemcy mają być głównym podmiotem, za którego pośrednictwem Amerykanie będą prowadzili politykę w Europie, nie jest pozytywna dla Polski. Szkoda, że tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń