X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys polityczny w Armenii. Dziś przedterminowe wybory parlamentarne

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 06:47
W Armenii odbywają się dziś przedterminowe wybory parlamentarne. Głosowanie zostało ogłoszone po tym, gdy w kwietniu do dymisji podał premier Nikoł Paszynian, a parlament dwukrotnie nie wybrał nowego szefa rządu. Dymisję premiera i rozpisanie przedterminowych wyborów wymusiła opozycja, która obarczyła szefa rządu odpowiedzialnością za porażkę w wojnie z Azerbejdżanem o Górski Karabach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: forum

Paszynin Putin Armenia 1200.jpg
Stali w braku stabilizacji. Na scenie politycznej Armenii

W niedzielnych wyborach parlamentarnych udział zapowiedziało 26 partii i bloków. Głównym rywalem Nikoła Paszyniana w wyborczym starciu jest były prezydent Armenii i lider nieuznawanego Górskiego Karabachu Robert Koczarian.

Udział innych znanych w przeszłości polityków, a także rekordowa liczba ugrupowań, które zarejestrowały swoje listy wyborcze, świadczy o rozdrobnieniu i ostrej polaryzacji sceny politycznej. Nikoł Paszynian i wspierająca go koalicja "Mój Krok" mają największe szanse na zwycięstwo, ale mogą nie zdobyć większości niezbędnej do samodzielnego rządzenia i wprowadzenia zmian w konstytucji.

Posłuchaj
00:38 11146830_1.mp3 W Armenii odbywają się dziś wybory parlamentarne. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

nt

Czytaj także

Polityczne kryzysy w Armenii i Gruzji. Ekspert: destabilizacja obu państw jest na rękę Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 06:50
W krótkim czasie w dwóch kaukaskich państwach doszło do dużych politycznych zawirowań. - Przyczyny obu konfliktów są drastycznie inne: Armenia przegrała wojnę, w Gruzji opozycja nie może demokratycznie odsunąć rządu od władzy, więc chce mu przyprawić autorytarną łatkę - tłumaczy w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Arkadiusz Legieć, analityk PISM ds. Kaukazu i Azji Centralnej. Dodaje, że niestabilna sytuacja w regionie pozwala Rosji na sprawniejsze realizowanie swojej polityki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Armenii Nikol Paszynian podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 10:16
W opublikowanym oświadczeniu Nikol Paszynian poinformował, że powodem decyzji jest chęć umożliwienia swobodnych wyborów parlamentarnych, planowanych na 20 czerwca i ułatwienie wyjścia kraju z kryzysu. Do tego czasu ustępujący premier będzie pełnił swe obowiązki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azerbejdżan przekazał 15 jeńców wojennych w zamian za 97 tys. map pól minowych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 22:35
Azerbejdżan poinformował w sobotę, że przekazał Armenii 15 jeńców wojennych, z kolei Erywań dostarczył władzom w Baku mapy pól minowych na terenach w Górskim Karabachu, które znalazły się pod kontrolą Azerbejdżanu w wyniku konfliktu zbrojnego z jesieni ubiegłego roku.
rozwiń zwiń