X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Unikajmy koncentrowania się na zysku". Apel papieża na czas po pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 20:17
Papież Franciszek zaapelował do przedsiębiorców i osób odpowiedzialnych za gospodarkę, by wznawiając szybko działalność gospodarczą po pandemii COVID-19 unikali koncentrowania się na zysku, nacjonalizmu i "ślepego konsumpcjonizmu". To słowa z orędzia ogłoszonego w czwartek.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: giulio napolitano/ Shutterstock

- Na całym świecie zaobserwowaliśmy w 2020 roku bezprecedensową utratę liczby miejsc pracy - oświadczył papież Franciszek w przesłaniu na 109. konferencję Międzynarodowej Organizacji Pracy z siedzibą w Genewie. Obrady zorganizowano wirtualnie. - Chcąc w pośpiechu powrócić do większej działalności gospodarczej po zakończeniu zagrożenia COVID-19, unikajmy upartego koncentrowania się na zysku, izolacji i nacjonalizmu, ślepego konsumpcjonizmu i zaprzeczania wyraźnym znakom, które sygnalizują dyskryminację naszych braci i sióstr uważanych za nadających się do odrzucenia w naszym społeczeństwie - wezwał papież.


1200_Duda_PAP.jpg
Prezydent: skuteczna odbudowa po pandemii wymaga globalnej solidarności

- Przeciwnie, poszukujmy rozwiązań, które pomogą nam zbudować nową przyszłość pracy opartą na godnych i przyzwoitych warunkach, wynikających ze zbiorowych negocjacji i promującą dobro wspólne - dodał.

Apel w obronie pracowników dorywczych, imigrantów i kobiet

Potrzebna, jak wskazał Franciszek, jest praca "prawdziwie i koniecznie ludzka”. Wyraził przekonanie, że priorytetem powinna być troska o osoby znajdujące się na "marginesie świata pracy”, dotknięte także skutkami pandemii. To pracownicy mało wykwalifikowani, wykonujący pracę dorywczą, imigranci - wyjaśnił. Papież zwrócił uwagę na konieczność większej troski o pracujące kobiety, które - jak stwierdził - często są dyskryminowane w pracy i pozbawione jednakowego dostępu do stanowisk decyzyjnych.

Czytaj także: 

Szczególny apel wystosował do związków zawodowych o to, by chroniły najsłabszych. - Związki zawodowe nie spełniają swojej fundamentalnej funkcji na rzecz innowacji socjalnej, jeśli chronią tylko emerytów - ocenił papież Franciszek. I zastrzegł, że "to też trzeba robić, ale to połowa waszej pracy". 


mbl

Czytaj także

2 miliardy dolarów na szczepienia. Kraje rozwijające się dostaną pomoc od Banku Światowego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 10:05
Bank Światowy przeznaczy do końca kwietnia dwa miliardy dolarów na sfinansowanie szczepień przeciwko Covid-19 w około 40 krajach rozwijających się - poinformował dyrektor zarządzający tej instytucji Axel van Trotsenburg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy ruch lotniczy wróci do poziomu z 2019 roku? Ekspert o możliwych scenariuszach

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 09:02
Sytuacja europejskiego lotnictwa jest bardzo trudna. Ruch lotniczy z poziomu notowanego w 2019 roku może powrócić dopiero w 2025 r. - przewiduje Eurocontrol. W tym roku prawdopodobnie odnotujemy około połowy ruchu sprzed pandemii, czyli z 2019 r. - dodano.
rozwiń zwiń