X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bierzemy ten problem na poważnie". Amerykańscy posłowie poznali skrót raportu o UFO

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 16:33
Członkowie komisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu otrzymali w środę zamknięty briefing na temat nadchodzącego raportu Pentagonu na temat "niewyjaśnionych zjawisk powietrznych", wcześniej znanych jako UFO. Posłowie przyznali, że był on "pouczający" i ciekawy.
Amerykańscy posłowie zapoznali się ze skrótem raportu nt. UFO
Amerykańscy posłowie zapoznali się ze skrótem raportu nt. UFOFoto: Alesya Miloslavskaya/ Shutterstock

Jak pisze "New York Post", uczestnicy spotkania nie zdradzili, czego dowiedzieli się podczas tajnej sesji. Wyrazili obawy, że UFO - obecnie określane mianem "niewyjaśnionych zjawisk powietrznych" (UAP) mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa amerykańskich żołnierzy i bezpieczeństwa narodowego, niezależnie czy stoją za nimi przybysze z innej planety, czy nieznane dotąd technologie przeciwników USA. - Bierzemy ten problem na poważnie w zakresie bezpieczeństwa personelu sił USA i bezpieczeństwa narodowego, więc chcemy wiedzieć, z czym mamy do czynienia - powiedział Demokrata Sean Patrick Maloney.

1200_UFO_shutterstock.png
Nie jesteśmy sami w kosmosie? "Zaobserwowanych przypadków UFO jest więcej"

Szef komisji Adam Schiff z Kalifornii stwierdził z kolei, że spotkanie było "pouczające". - To był interesujący briefing. Dowiedziałem się rzeczy, które z pewnością były dla mnie nowe. Ale myślę, że na tym zakończę - uciął.

Czytaj także: 

Republikanin Andre Carson, jeden z czołowych członków Kongresu zajmujących się dochodzeniem ws. UAP, powiedział, że oczekuje na publiczne wysłuchanie w tej sprawie. Natomiast Demokrata Mike Quigley ocenił, że przygotowywany przez Pentagon raport pokazuje, że UFO w końcu są traktowane poważnie i z tematu zostało zdjęte dotychczasowe "piętno". - To największa zmiana polityki, jaką widziałem w sprawie tego tematu w moim życiu. Więc fakt, że oni biorą ten typ rzeczy na poważnie po raz pierwszy jest ważny" - powiedział kongresmen z Illinois, przyznając że "istnieją rzeczy, których nie potrafimy wyjaśnić.

Quigley zasugerował przy tym, że raport Pentagonu pozostawi wiele pytań bez odpowiedzi i może wywołać zawód opinii publicznej.

Pochodzenie z USA "wykluczone"

W myśl przepisów zawartych przez Kongres w ustawie o pakiecie pomocy koronawirusowej, Pentagon ma obowiązek przedstawić publiczny raport podsumowujący dotychczasową wiedzę nt. UAP do końca czerwca. Jak donosił na początku miesiąca "New York Times", według osób zaznajomionych z dokumentem, nie zawiera on dowodów na to, że tajemnicze obiekty zarejestrowane m.in. przez amerykańskich marynarzy pochodzą spoza Ziemi. Jednocześnie wykluczono, że obiekty są efektem ściśle tajnych projektów technologicznych prowadzonych przez USA - ale jest to jedyny konkluzywny wniosek z raportu.

Publiczne zainteresowanie UFO w głównym nurcie amerykańskiej opinii publicznej jest m.in. efektem publikacji przez "New York Times", a potem przez Pentagon, filmów wideo rejestrujących obiekty poruszające się w niewyjaśniony i niedostępny dla znanych technologii sposób.


mbl

Czytaj także

Monolit z Utah jednak nie jest dziełem kosmitów? Nowe ustalenia internautów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 19:36
Dziwną instalację na pustyni znaleźli badacze liczący pogłowie dzikich owiec z pokładu helikoptera. Natychmiast pojawiły się też spekulacje, czym jest ten obiekt i skąd się wziął. Własne śledztwo rozpoczęli internauci i natrafili na trop, który być może prowadzi do rozwiązania tej zagadki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie jesteśmy sami w kosmosie? "Zaobserwowanych przypadków UFO jest więcej"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 12:15
Były Dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe stwierdził, że przypadków zaobserwowania niezidentyfikowanych obiektów latających przez amerykańskich wojskowych jest więcej, niż dotychczas podawano i niektóre z nich są "trudne do wyjaśnienia". Raport na ten temat ma się ukazać w czerwcu.
rozwiń zwiń