X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja jednym z tematów szczytu NATO. Stoltenberg: relacje najgorsze od zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 10:14
Relacje NATO z Rosją są najgorsze od czasu zimnej wojny - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Jens Stoltenberg dodał, że środowe spotkanie prezydentów USA i Rosji w Genewie będzie jednym z tematów dzisiejszego szczytu NATO w Brukseli. Kolejnym tematem będzie zagrożenie ze strony Chin.
Jens Stoltenberg
Jens StoltenbergFoto: PAP/EPA/FRANCISCO SECO / POOL
szczerski 1200 jedynka.jpg
Szczerski: dokumenty przygotowane do przyjęcia przez szczyt NATO korzystne dla bezpieczeństwa Polski

Szef Sojuszu mówił, że powodem napiętych relacji z Rosją są jej agresywne działania. - Agresja przeciwko sąsiadom, Ukrainie i Gruzji, ataki cybernetyczne i hybrydowe i trucie naszych sojuszników - wymieniał Jens Stoltenberg. Dodał, że przywódcy mają potwierdzić strategię NATO - silną obronę połączoną z dialogiem. Poinformował też, że sojusznicy przeprowadzą konsultacje z prezydentem USA przed jego spotkaniem w Genewie z Władimirem Putinem.

Chiny również tematem rozmów

Sekretarz generalny powiedział, że NATO musi też zareagować i odpowiedzieć na rosnącą siłę gospodarczą, polityczną i wojskową Chin. - Chiny zbliżają się do nas. Dostrzegamy je w cyberprzestrzeni, w Afryce. Widzimy też jak Chiny inwestują w naszą krytyczną infrastrukturę - powiedział Jens Stoltenberg.

Konfrontacyjną postawę wobec Chin prezentują Stany Zjednoczone, Niemcy są niechętne. Polska nie sprzeciwia się zajmowaniu Chinami, ale - jak podkreślił jeden z polskich dyplomatów - nie chcemy stawiać znaku równości między Chinami i Rosją.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:52 Nato płomecka IAR.mp3 Szczyt NATO nt. nowa koncepcji strategicznej Sojuszu i zagrożeń ze strony Rosji i Chin. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

jmo

Czytaj także

Szef NATO o współpracy Rosji z Białorusią: jesteśmy gotowi bronić każdego sojusznika

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:07
- NATO widzi, że Białoruś staje się coraz bardziej zależna od Rosji, jest zaniepokojone tą współpracą i uważnie śledzi rozwój sytuacji - powiedział szef Sojuszu Jens Stoltenberg w wywiadzie dla "Welt am Sonntag". Jesteśmy gotowi bronić każdego sojusznika w wypadku zagrożenia ze strony Mińska czy Moskwy - zapewnił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan reform na najbliższe 10 lat i omówienie sytuacji na Białorusi. Dziś szczyt NATO w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 06:29
Przywódcy 30 krajów NATO spotkają się dzisiaj w Brukseli na jednodniowym szczycie organizacji. Głównym tematem spotkania jest propozycja szerokich reform Sojuszu w ciągu najbliższej dekady. Polskę będzie w rozmowach reprezentował prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń