X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Azerbejdżan przekazał 15 jeńców wojennych w zamian za 97 tys. map pól minowych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 22:35
Azerbejdżan poinformował w sobotę, że przekazał Armenii 15 jeńców wojennych, z kolei Erywań dostarczył władzom w Baku mapy pól minowych na terenach w Górskim Karabachu, które znalazły się pod kontrolą Azerbejdżanu w wyniku konfliktu zbrojnego z jesieni ubiegłego roku.
15 jeńców wojennych
15 jeńców wojennych Foto: facebook.com/Nikol Pashinyan

„Zgodnie z osiągniętym porozumieniem 12 czerwca 2021 r. w zamian za dostarczenie przez Armenię map z lokalizacją 97 tys. min przeciwczołgowych i przeciwpiechotnych w rejonie agdamskim, z udziałem przedstawicieli Gruzji, na granicy azersko-gruzińskiej przekazano 15 zatrzymanych Ormian stronie ormiańskiej” – poinformowało MSZ w Baku.

Czytaj także:
shutterstock_górski karabach 1200.jpg
Konflikt w Górskim Karabachu. Amnesty International: doszło do zbrodni wojennych

P.o. premiera Armenii Nikol Paszynian potwierdził, że doszło do przekazania jeńców. Zaznaczył przy tym, że nie była to wymiana, a „działanie w odpowiedzi na działanie”.

Paszynian mówił, że Armenia przekazała Baku „określoną liczbę map pól minowych”. - Azerbejdżan (w pewnym momencie – red.) przerwał proces oddawania naszych jeńców, informując struktury międzynarodowe, że przestaliśmy przekazywać mapy. My nigdy nie odmawialiśmy przekazywania tych map” – mówił Paszynian. Jak wskazał, w negocjacje ze stroną azerską zaangażowane były m.in. Rosja, USA, Gruzja, partnerzy z Rady Europy i UE.

Czytaj także:

Konflikt Armenia-Azerbejdżan 

Czytaj także:
Karabach 1200 PAP.jpg
Azerbejdżan przejął rejon Górskiego Karabachu. Dotąd kontrolowany był przez separatystów

Konflikt zbrojny między Armenią a Azerbejdżanem wybuchł we wrześniu 2020 roku, gdy Baku podjęło próbę odzyskania kontroli nad Górskim Karabachem - separatystycznym regionem, de iure będącym częścią Azerbejdżanu, a od połowy lat 90. XX wieku kontrolowanym przez Ormian.

Po sześciu tygodniach walk, w trakcie których Azerowie uzyskali znaczną przewagę i zdobycze terytorialne, w nocy z 9 na 10 listopada podpisano trójstronne (Armenia, Azerbejdżan oraz Rosja jako gwarant) porozumienie o zawieszeniu broni. Na jego mocy do regionu wprowadzono rosyjskie siły pokojowe, które mają tam pozostać przez co najmniej pięć lat.

Armenia zobowiązała się do przekazania Azerbejdżanowi części zajętych terenów w Górskim Karabachu oraz trzech rejonów przylegających do niego.

Moskwa i Waszyngton wyraziły zadowolenie z uwolnienia ormiańskich jeńców. Sekretarz stanu USA Antony Blinken podziękował przy tym rządowi Gruzji za zaangażowanie w negocjacje.

jbt

Czytaj także

Ambasador Armenii: zwracamy się do naszych partnerów, by mocniej opowiedzieli się za rozwiązaniem konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 19:40
- Konflikt może być spowalniany, ale ciężar kompromisu spoczywa na wszystkich stronach. Podejście maksymalistyczne zapobiega przeprowadzeniu takich negocjacji i osiągnięciu porozumienia. Z tego powodu zwracamy się do wszystkich naszych partnerów na całym świecie, aby w mocniejszy sposób opowiedzieli się za rozwiązaniem konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 Samvel Mkrtchian, ambasador Armenii w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walki w Górskim Karabachu. Stolica zbombardowana przez Azerbejdżan

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 19:33
Stepanakert, stolica Górskiego Karabachu, został zbombardowany przez siły Azerbejdżanu, tak wynika z informacji przekazanych przez władze separatystycznego regionu. W ten sposób, w ich opinii, ostatecznie zerwane zostało zawieszenie broni, wypracowane w sobotę pod auspicjami Rosji.
rozwiń zwiń