X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rosną wydatki państw NATO na obronność". Jens Stoltenberg przedstawił raport

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 17:10
Siódmy rok z rzędu kraje NATO zwiększają wydatki na obronność - powiedział sekretarz generalny Sojuszu. Jens Stoltenberg przedstawił raport kwatery głównej z którego wynika, że 10 państw na 30, w tym Polska, spełnia wymóg co najmniej 2 procent PKB na wydatki związane z obronnością.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

- Jesteśmy na dobrej drodze jeśli chodzi o zwiększanie wydatków na obronność sojuszników. Do końca tego roku ich budżety obronne zostaną zwiększone o 260 miliardów dolarów w porównaniu z 2014 rokiem. Ale musimy inwestować więcej i lepiej. Dlatego powinniśmy inwestować wspólnie, by zrealizować nasze ambitne plany - mówił szef Sojuszu.

stoltenberg free 1200.jpg
Wsparcie dla suwerenności Ukrainy. Szef NATO rozmawiał z Zełenskim przed szczytem Sojuszu

Kto przeznacza najwięcej?

Liderem, jeśli chodzi o wydatki na obronność, po raz pierwszy została Grecja, która przeznacza na ten cel 3,8 procent PKB i zdetronizowała - drugie obecnie - Stany Zjednoczone z wydatkami na poziomie 3,5 procent. Polska przeznacza na obronność 2,1 procent PKB.

Posłuchaj
00:20 Stoltenberg IAR.mp3 Stoltenberg: jesteśmy na dobrej drodze jeśli chodzi o zwiększanie wydatków na obronność sojuszników. Do końca tego roku ich budżety obronne zostaną zwiększone o 260 miliardów dolarów w porównaniu z 2014 rokiem. Ale musimy inwestować więcej i lepiej. Dlatego powinniśmy inwestować wspólnie, by zrealizować nasze ambitne plany (IAR)

Na poniedziałkowym szczycie NATO w Brukseli przywódcy państw Sojuszu mają także rozmawiać o zwiększeniu składki członkowskiej, choć z nieoficjalnych informacji wynika, że niektóre kraje, jak Francja, zgłaszają wątpliwości.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

"Nie tylko słowa, ale także czyny". Szef NATO w Bukareszcie o transatlantyckiej solidarności

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 18:11
- W bardziej nieprzewidywalnym świecie musimy okazywać transatlantycką solidarność nie tylko słowami, ale także czynami - zaapelował w poniedziałek na szczycie państw wschodniej flanki NATO w Bukareszcie sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruscy dyplomaci nie wejdą do siedziby NATO. Jest decyzja Sojuszu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 16:45
NATO cofnęło pozwolenia na wejście do swojej kwatery głównej dyplomatom z Białorusi. Poinformował o tym na konferencji prasowej sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń