X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Poczobut zakażony koronawirusem. Działacz zachorował w białoruskim areszcie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 15:21
Zakażeniu koronawirusem uległ Andrzej Poczobut. Działacz polskiej mniejszości na Białorusi i dziennikarz od 25 marca jest przetrzymywany w białoruskim areszcie.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: Forum/Agencja Wschód

O chorobie Andrzeja Poczobuta związanej z koronawirusem informuje niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy. Organizacja powołuje się na informacje od innych aresztantów.

andrzej poczobut srodek.jpg
Więzionemu Andrzejowi Poczobutowi miano proponować wyjazd do Polski, ale się nie zgodził

Tymczasem żona, Oksana Poczobut, w wywiadzie dla gazety "Narodnaja Wola" niepokoi się stanem jego zdrowia. Powołując się na adwokata, mówi, że Andrzej Poczobut choruje. - To najwyraźniej trwa już około dwóch miesięcy. Jedna choroba przechodzi w drugą - mówi Oksana Poczobut. Podkreśla, że w celi, w której jest przetrzymywany jej mąż, jest bardzo duszno, gdyż znajduje się tam prawdopodobnie 13 osób.

Żona Poczobuta Oksana podkreślała także, że choruje on na serce, w związku z czym regularnie musi przyjmować leki. Działacz ZPB ma również chory żołądek.


Posłuchaj
00:56 poczobut(1).mp3 Andrzej Poczobut w areszcie zaraził się koronawirusem. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Represje wobec Polaków na Białorusi

Andrzej Poczobut był w grupie pięciorga przedstawicieli polskiej mniejszości, którzy w marcu trafili do aresztów na Białorusi. Zarzucono im podżeganie do wrogości na tle narodowościowym poprzez upamiętnianie żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Andrzej Poczobut przebywa w areszcie śledczym w Żodzinie pod Mińskiem. Prawdopodobnie również tam znajduje się Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi. Trzy inne polskie aktywistki, które przetrzymywano w białoruskich aresztach, pod koniec maja zostały wypuszczone na wolność i wywiezione do Polski.

kp/

Czytaj także

Parlament Europejski potępia aresztowania Polaków na Białorusi. Jest wezwanie do surowych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 17:03
Parlament Europejski wezwał do nałożenia surowych sankcji na reżim w Mińsku za porwanie samolotu z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie i potępił represje wobec mniejszości polskiej na Białorusi. Europosłowie przyjęli rezolucję w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chce iść na żadne kompromisy z dyktaturą". Pisalnik o braku zgody Poczobuta na wyjazd z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:46
-  Jako człowiek z twardymi zasadami chyba ma nadzieję, że dowiedzie swojej niewinności i kiedyś wyjdzie z więzienia z podniesioną głową, nie idąc na żadne kompromisy z władzą, którą uważa za despotyczną, dyktatorską - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń