X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wydatki na obronę w NATO. Jedna trzecia krajów, w tym Polska, spełnia wymóg

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 15:07
Jedna trzecia krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym Polska, spełnia wymóg dotyczący wydatków na obronność. Tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez kwaterę główną NATO. Wymagane 2 procent PKB przeznacza na obronę 10 państw z 30.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DVIDS - Defense Visual Information Distribution Service

Stoltenberg PAP 1200.jpg
Stoltenberg po spotkaniu z Bidenem: zgodziliśmy się, że musimy wzmocnić NATO

Po raz pierwszy liderem w zestawieniu jest Grecja, która przeznacza na obronę 3,82 procent PKB. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone z wydatkami na poziomie 3,52 procent PKB, a następnie - Chorwacja, Wielka Brytania, Estonia i Łotwa. Siódma jest Polska, która na obronę przeznacza 2,10 procent PKB, a za nią są Litwa, Rumunia i Francja.

Czytaj także:

Sprawa wydatków na obronę wywołała w ostatnich latach napięcia w relacjach Stanów Zjednoczonych z Europą. Ówczesny prezydent USA Donald Trump ostro krytykował sojuszników na Starym Kontynencie za niedostateczne nakłady. Faktem jest, że kiedy zaczynał urzędowanie w Białym Domu to na palcach jednej ręki można było policzyć kraje, które spełniają NATO-wski wymóg 2 procent PKB na obronę.

dn

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT NATO wojsko Europa

Czytaj także

Stoltenberg po spotkaniu z Bidenem: zgodziliśmy się, że musimy wzmocnić NATO

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 08:01
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zgodzili się co do konieczności wzmocnienia Paktu Północnoatlantyckiego. Joe Biden i Jens Stoltenberg spotkali się w Waszyngtonie na tydzień przed szczytem NATO w Brukseli.
rozwiń zwiń