X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wspólne reguły luzowania ograniczeń w podróżowaniu. Jest zgoda krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:28
Jest zgoda w Unii Europejskiej na wspólne reguły łagodzenia ograniczeń w podróżowaniu podczas wakacji. Ambasadorowie państw członkowskich przyjęli rekomendacje Komisji w tej sprawie. Ostatecznie jednak to rządy unijnych krajów będą decydowały kogo wpuszczają na swój teren, a pod uwagę ma być brana sytuacja epidemiczna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DimaBerlin
Forum szczepienia 1200.jpg
Część ograniczeń tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna: wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść

Decyzja unijnych krajów zapadała szybko, 10 dni po przedstawieniu rekomendacji przez Komisję Europejską. - Możemy być teraz pewni, że wraz z aktualizacją zaleceń i wraz z cyfrowym certyfikatem kowidowym Europejczycy będą mogli korzystać w sposób bezpieczny z letnich wakacji, z ograniczonymi, jeśli w ogóle, restrykcjami - skomentował rzecznik Komisji Christian Wigand. Certyfikaty kowidowe będą uznawane w całej Unii od 1 lipca.

Posłuchaj
00:49 11130395_1.mp3 Zgoda krajów UE na wspólne reguły luzowania ograniczeń w podróżowaniu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Ustalenia krajów członkowskich przewidują, że zaszczepieni z certyfikatem, dwa tygodniu po ostatniej dawce, będą zwolnieni z kwarantanny i testów podczas podróży po krajach Wspólnoty i strefy Schengen. Osoby, które przeszły COVID-19 też będą zwolnione ale przez pierwszych 180 dni od dodatniego testu potwierdzającego zakażenie.

Ujednolicone zostały też wymogi dotyczące testów. Osoby niezaszczepione będą zwolnienie z wymogów kwarantanny przez 72 godziny po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR i 48 godzin po szybkim teście antygenowym.

dn

Czytaj także

Certyfikaty szczepionkowe. Jest porozumienie PE z krajami Unii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 19:13
Jest porozumienie negocjatorów Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów w sprawie certyfikatów szczepionkowych, które mają ułatwić podróżowanie bez kwarantanny. Kompromis oznacza, że nie będzie opóźnień i 1 lipca zaczną obowiązywać dokumenty cyfrowe, które będą zawierały informacje o zaszczepieniu, negatywnym wyniku testu, lub przebytym już zakażeniu koronawirusem.
rozwiń zwiń