X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest stanowisko UE na szczyt G7. Wśród postulatów potępienie destrukcyjnych działań Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 11:05
Apel o dochodzenie w sprawie źródeł pandemii, potępienie destrukcyjnych działań Rosji, sankcje wobec Białorusi i relacje z Chinami - to stanowisko Unii Europejskiej na szczyt G7. Spotkanie przywódców najbardziej uprzemysłowionych państw świata rozpoczyna się dziś o 15.00 w Anglii i potrwa do niedzieli. W szczycie biorą także udział przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Alexandros Michailidis

Stanowisko Unii w sprawie Rosji jest jednoznaczne. - Unia Europejska potępia nielegalne, prowokacyjne i destrukcyjne działania wymierzone w Unię Europejską, jej kraje członkowskie oraz inne państwa - mówił wczoraj przewodniczący Rady Charles Michel. Dodał, że podczas szczytu dyskusja będzie także o sankcjach wobec Białorusi za niedawne porwanie samolotu i aresztowanie Ramana Pratasiewicza.


Posłuchaj
00:53 Stanowisko UE na szczyt G7.mp3 Stanowisko UE na szczyt G7 - Beata Płomecka (IAR)

Na szczycie Unia przyłączy się też do apelu o pełne i nieskrępowane dochodzenie w sprawie ustalenia źródeł pandemii.

1200_Johnson_Biden_PAP.jpg
Rusza szczyt G7. Wśród tematów pandemia COVID-19 i globalne ocieplenie

To reakcja na pojawiające się różne doniesienia. Jedne mówią, że koronawirus przeszedł ze zwierząt na ludzi, inne, że wydostał się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan.

Pełen dostęp

- Śledczy muszą mieć pełen dostęp do wszystkiego, co jest konieczne, aby naprawdę znaleźć źródła pandemii - powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca KE. Z tych nacisków niezadowolone są Chiny, ale Unia w tej sprawie mówi jednym głosem ze Stanami Zjednoczonymi.

Czytaj także:

Natomiast w sprawach handlowych Wspólnota, w przeciwieństwie do USA nie chce iść na otwartą wojnę z Pekinem i preferuje większą równowagę w relacjach. - Musimy współpracować z Chinami w sprawie globalnych wyzwań i w kwestiach gospodarczych, ale też będziemy chronić się przed praktykami, które zagrażają bezpieczeństwu i są niezgodne z naszymi wartościami - skomentował szef Rady Europejskiej Charles Michel.

pg

Czytaj także

"To narada, co robić dalej". Jarosław Guzy o spotkaniu Putina i Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 14:30
- To jeszcze nie oznacza, że Białoruś jest częścią Rosji, niezależnie od wszystkich posunięć Łukaszenki, również tych z czasów, kiedy wielu wydawało się, że Łukaszenka jest strażnikiem suwerenności w swoim własnym interesie, na Białorusi, chociażby ze względu na osobistą władzę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotyga: europejskie demokracje zbyt miękko reagują na kolejne brutalne działania Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 10:10
- Potrzebne są dalsze kroki, takie jak sankcje sektorowe, które będą dla reżimu bardziej dotkliwe niż indywidualne - mówi europosłanka Anna Fotyga (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie? USA i UE chcą wyjaśnić tę sprawę

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 22:45
USA i Unia Europejska poprą działania zmierzające do zbadania pochodzenia pandemii COVID-19 - wynika z dokumentu, na który powołuje się agencja Bloomberga. To efekt utrzymujących się wątpliwości, czy koronawirus pochodzi od zwierzęcia, czy np. wydostał się z laboratorium w chińskim mieście Wuhan.
rozwiń zwiń