X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Najwyższa dobowa liczba zakażeń od końca lutego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 19:37
Najwyższą od końca lutego liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 7540 - wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, a w szpitalach z powodu COVID-19 znów jest powyżej tysiąca osób - poinformował w środę rząd w Londynie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis/ Shutterstock

To kolejny dzień wskazujący na wyraźnie rosnącą krzywą zakażeń. Podany w środę bilans jest o ponad 3200 infekcji wyższy od tego sprzed tygodnia, a łączny bilans zakażeń z ostatnich siedmiu dni wynosi prawie 41,9 tys., co oznacza wzrost aż o 66 proc. w stosunku do poprzednich siedmiu dni.

1200_lotnisko_shutterstock.jpg
Podróże po Europie, a zwolnienie z testów na COVID-19. Sprawdź szczegóły

Wygląda też na to, że rosnąca liczba infekcji zaczyna się przekładać na wzrost liczby hospitalizacji i zgonów. Według stanu na poniedziałek w szpitalach było 1024 pacjentów chorych na COVID-19 - co jest pierwszym przypadkiem od 12 maja, by przekroczony został tysiąc. Natomiast bilans zgonów zarejestrowanych w ciągu minionej doby - sześć - jest nadal niewysoki, ale w ciągu minionych siedmiu dni było ich 66 - o 43,5 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu.

Wprawdzie wszystkie te liczby nadal są znacząco niższe niż w szczycie drugiej fali w styczniu - rekordowy dobowy bilans zakażeń wyniósł wówczas ponad 68 tys., zgonów ponad 1800, a w szpitalach przebywało jednocześnie ponad 39 tys. osób - ale sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Coraz bardziej wątpliwe jest też, czy brytyjski rząd zdecyduje się w poniedziałek, by od 21 czerwca znieść w Anglii wszystkie restrykcje, tak jak to zostało zaplanowane.

Czytaj także:

Dotychczasowy bilans epidemii w Wielkiej Brytanii to prawie 4,54 mln wykrytych infekcji i 127 860 zmarłych. Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 40,71 mln osób, a drugą - 28,54 mln. To odpowiednio 77,3 proc. oraz 54,2 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

W środę poinformowano też o dobowym rekordzie zapisów na szczepienia. Po otwarciu we wtorek takiej możliwości w Anglii dla osób pomiędzy 25. a 29. rokiem życia w ciągu doby zgłosiło się na szczepienie blisko 1,1 mln osób. To pierwszy raz, gdy dobowa liczba zapisów przekroczyła milion.

dn

Czytaj także

Wielka Brytania miała już plan wyjścia z epidemii. Teraz Johnson mówi: nie wykluczamy niczego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:17
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że rząd jest zaniepokojony rosnącą w kraju liczbą zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa i nie wyklucza żadnych działań w związku z tymi infekcjami.
rozwiń zwiń