X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ulgi dla białoruskich firm przenoszących się na Litwę. Parlament zatwierdził przepisy

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 17:41
Litewski parlament zatwierdził projekty ustaw dotyczące przenoszenia pracowników z krajów spoza Unii Europejskiej i członków ich rodzin. Chodzi przede wszystkim o białoruskie firmy, które chciałyby inwestować na Litwie.
Litewski parlament - Seimas. Zdjęcie ilustracyjne
Litewski parlament - Seimas. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Birute Vijeikiene / Shutterstock.com

Litewskie ministerstwo gospodarki i innowacji zaznacza, że ustawy są ważne, aby Litwa mogła przyciągnąć nie tylko większą liczbę inwestycji, ale też utalentowanych ludzi.

Posłuchaj
00:43 Litwa Zalewski IAR.mp3 Litewski parlament zatwierdził przepisy mające ułatwić inwestowanie białoruskim firmom. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)
pap białoruś protest czechy reżim 1200.png
Surowe sankcje i potępienie represji wobec Polaków. Jest projekt rezolucji PE

Ułatwienia dla pracowników i ich rodzin

Zatwierdzony dzisiaj pakiet ustaw ma pozwolić na stworzenie blisko trzech tysięcy nowych miejsc pracy. Nowy system umożliwi też inwestorom redukcję znacznej części kosztów, związanych z przeniesieniem pracowników z innego kraju.

Przepisy wejdą w życie już 15 czerwca i przewidują, że pracownicy, którzy będą poddani relokacji, będą mogli ubiegać się o pozwolenie na pobyt, a litewskie urzędy nie będą oceniać ich kwalifikacji czy doświadczenia. Również członkowie ich rodzin będą mieli prawo do pracy na Litwie oraz otrzymają pozwolenie na pobyt.

Czytaj również:

Białoruskie firmy przenoszą się na Litwę

Białoruś
Białoruś areną kluczowych rozstrzygnięć międzynarodowych?

Zmiany będą dotyczyć tylko tych firm, które zainwestują nie mniej niż 1,45 mln euro i zobowiążą się stworzyć co najmniej 20 miejsc pracy.

Obecnie szacowany koszt relokacji jednej osoby wynosi nawet 10 tysięcy euro. Według oficjalnych danych procesy związane z przeniesieniem działalności na Litwę rozpoczęło ponad czterdzieści białoruskich firm.

jmo

Czytaj także

Białoruś wstrzymuje dostawy ropy do Polski. Wiech: to przerwa spowodowana rutynową kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 14:35
- Wstrzymanie tłoczenia ropy przez rurociąg Przyjaźń to rutynowe działanie kontrolne. Chodzi o konserwowanie rurociągu i jego urządzeń. W przerwaniu dostaw na kilka dni nie należy doszukiwać się przyczyn czy czynników politycznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu Energetyka24.pl.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyjęła pani zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji". List Terleckiego do Cichanouskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 15:29
"Nie dziwię się, że spotyka się pani z opozycją, to normalna praktyka; chciałbym, żeby przyjmując zaproszenie na zjazd antyrządowej organizacji, miała pani świadomość, że staje po jednej stronie politycznego sporu" - napisał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w liście do Swiatłany Cichanouskiej.
rozwiń zwiń