X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest na litewsko-białoruskim przejściu granicznym. Próba zablokowania drogi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 00:31
Kilkadziesiąt osób protestowało w pobliżu litewsko-białoruskiego przejścia granicznego w Miednikach na Litwie. Grupa białoruskich opozycjonistów już kilka dni temu rozbiła tam namioty. W ten sposób chcą oni zademonstrować swoje stanowisko wobec wydarzeń na Białorusi. Teraz próbowali zablokować drogę prowadzącą do przejścia granicznego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Svetlana Turchenick / Shutterstock.com

Uczestnicy protestu podkreślają, że domagają się m.in. stanowczych działań Unii Europejskiej wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki. Żądają również natychmiastowego otwarcia białoruskiej granicy. Jak tłumaczą, chcą, aby mieszkańcy Białorusi mogli swobodnie wyjeżdżać, aby zobaczyć jak się żyje w zachodnich krajach. 

straż graniczna 1200 twitt.jpg
Nielegalni migranci przedostają się od strony Białorusi. Ich kierunkiem jest Polska i Litwa

Uczestnicy protestu mieli ze sobą nieuznawane przez Mińsk, biało-czerwono-białe flagi, a także plakaty z hasłami po białorusku i angielsku skierowanymi przeciwko Aleksandrowi Łukaszence.

Posłuchaj
00:50 zwilna 11124774_1.mp3 Kilkadziesiąt osób protestowało na litewsko-białoruskim przejściu granicznym. Korespondencja Kamila Zalewskiego (IAR)

 

Opozycjoniści planowali dzisiaj zablokować drogę prowadzącą na Białoruś, ale nie zgodziły się na to litewskie służby. Jeden z protestujących zwrócił uwagę na różnice w podejściu władz po obu stronach granicy wobec tego typu zgromadzeń.

białoruś policja shutterstock_1806111085 1200.jpg
Białoruś: tylko w maju ponad 100 wyroków motywowanych politycznie, setki zatrzymanych

- Tutaj możemy rozmawiać z policją i szukać kompromisu. Tam funkcjonariusze stosują represje wobec ludzi - mówił przedstawiciel białoruskiej opozycji portalowi 15min.

Litewscy policjanci zgodzili się na to, że protestujący mogą na chwilę wejść na jezdnię.

Podobne protesty są organizowane od kilku dni również w pobliżu polsko-białoruskich przejść granicznych.

fc

Czytaj także

Litwa wydaliła dwóch białoruskich dyplomatów

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:47
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy podało, że z kraju wydalono dwóch dyplomatów białoruskich, których działania "nie były zgodne ze statusem dyplomatycznym".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: moim zadaniem jest przeciwdziałanie skłócaniu Polaków i Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 17:01
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polacy i Białorusini są obywatelami jednej Rzeczpospolitej i nie mogą pozwolić się skłócić. W Bielsku Podlaskim prezydent odwiedził II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania imienia Bronisława Taraszkiewicza.
rozwiń zwiń