X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apel europosłów do Komisji Europejskiej. Chcą bezproblemowego wdrożenia certyfikatów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 12:21
Europosłowie zaapelowali do Komisji Europejskiej, by dopilnowała bezproblemowego wdrożenia certyfikatów covidowych od 1 lipca w całej Unii. Na sesji plenarnej w Strasburgu odbyła się debata dotycząca przepisów wprowadzających dokumenty, które mają ułatwić podróżowanie we Wspólnocie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/rarrarorro

Certyfikaty mają zawierać informacje o zaszczepieniu, lub przebytym zakażeniu koronawirusem czy o negatywnym wyniku testu. Deputowani wyrażali nadzieję, że kraje członkowskie nie będą chętnie sięgać po wprowadzanie dodatkowych ograniczeń w postaci na przykład kwarantanny. - W rękach unijnych rządów jest przywrócenie wolności naszych obywateli - mówiła podczas debaty europoseł z grupy liberałów Sophie int Veld.

podróż free 1200.jpg
Urlop z paszportem covidowym. "Niektóre państwa honorują już ten dokument"

Rozwianie obaw

Komisarz odpowiedzialny za sprawiedliwość Didier Reynders starał się rozwiewać obawy i podkreślał, że dodatkowe ograniczenia będą mogły być wprowadzone tylko w przypadku zagrożenia dla zdrowia publicznego w danym kraju. Dodał, że 48 godzin przed taką decyzją unijne rządy będą musiały poinformować Komisję Europejską.

Z zabezpieczenia w przepisach kompetencji państw członkowskich dotyczących ochrony granic zadowolony był europoseł Joachim Brudziński, który również podkreślał, że certyfikaty mają być ułatwieniem w podróżowaniu i nie mogą wiązać się z żadnymi dodatkowymi warunkami. - Rozporządzenia nie można interpretować jako ustanawiającego obowiązek lub prawo do szczepienia - mówił europoseł PiS.

Czytaj także:

Andrzej Halicki skrytykował kraje, które nie zgodziły się na darmowe testy dla pracowników transgranicznych. - Zwłaszcza dla nich potrzebne jest dodatkowe wsparcie. Dlatego apel o zwiększenie kwoty przewidzianej na testy, które powinny być dostępne zwłaszcza dla pracowników transgranicznych - dodał eurodeputowany PO.

Podczas negocjacji w sprawie przepisów dotyczących certyfikatów covidowych Komisja Europejska zadeklarowała 100 milionów euro na testy w całej Unii, by były one darmowe, lub w przystępnej cenie w zależności od tego co zdecydują kraje członkowskie.

dz

Czytaj także

Łatwiejsze podróżowanie w czasie wakacji. Zobacz, na czym polega system Unijnych Certyfikatów Covid

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 08:11
Polska od 1 czerwca będzie mogła podłączyć się do systemu Unijnych Certyfikatów Covid, które ułatwią podróżowanie po UE w czasie epidemii. Pełne uruchomienie systemu dla krajów UE od 1 lipca - przypomniała wiceminister zdrowia Anna Goławska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urlop z paszportem covidowym. "Niektóre państwa honorują już ten dokument"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 09:16
Zagraniczny wyjazd podczas pandemii koronawirusa jest bardziej skomplikowany niż zazwyczaj. Dlatego w pierwszej kolejności, planując nasz urlop, warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sporym ułatwieniem mają być jednak unijne certyfikaty covidowe, które od 1 lipca będą honorowane na terenie Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swobodne podróże w wakacje. PE zajmie się sprawą paszportów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 02:47
Certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie po Unii bez konieczności kwarantanny i sytuacja na Białorusi - to dwa główne punkty drugiego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Obrady odbywają się w Strasburgu, po raz pierwszy od 15 miesięcy. Z powodu pandemii od marca ubiegłego roku wszystkie sesje były organizowane w Brukseli.
rozwiń zwiń