X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Swobodne podróże w wakacje. PE zajmie się sprawą paszportów covidowych

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 02:47
Certyfikaty covidowe, które mają ułatwić podróżowanie po Unii bez konieczności kwarantanny i sytuacja na Białorusi - to dwa główne punkty drugiego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Obrady odbywają się w Strasburgu, po raz pierwszy od 15 miesięcy. Z powodu pandemii od marca ubiegłego roku wszystkie sesje były organizowane w Brukseli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/CATI CLADERA

Certyfikat covidowy, w formie cyfrowej lub papierowej, będzie dowodem na to, że jego posiadacz został zaszczepiony, przeszedł zakażenie koronawirusem, lub ma negatywny wynik testu. Dokument od 1 lipca ma być uznawany w całej Unii.

turyści 1200 pap.jpg
Jak w praktyce będzie działać system paszportów covidowych? Sprawdź szczegóły

- To będzie ważna i odczuwalna zmiana. Nie powtórzymy koszmaru letniego 2020 roku - powiedział hiszpański europoseł Juan Lopez Aguillar, który prowadził negocjacje w imieniu Parlamentu Europejskiego.

Posłuchaj
00:52 jjj.mp3 Sesja PE na temat certyfikatów covidowych i sytuacji na Białorusi. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Dodał, że obywatele krajów Unii odzyskają swobodę, będą mogli podróżować w wakacje i przekraczać granice.

Czytaj także:

Dyskusja na temat Białorusi

białoruś policja shutterstock_1806111085 1200.jpg
Białoruś: tylko w maju ponad 100 wyroków motywowanych politycznie, setki zatrzymanych

Po południu deputowani omówią sytuację na Białorusi po uprowadzeniu przez reżim w Mińsku samolotu relacji Ateny-Wilno i aresztowaniu dziennikarza, przeciwnika białoruskich władz Ramana Pratasiewicza. W odwecie unijne kraje zakazały lotów białoruskich linii do Wspólnoty realizując postanowienia niedawnego szczytu z udziałem europejskich przywódców.

Wkrótce ma być też gotowa rozszerzona lista Białorusinów z zakazem wjazdu do Unii i zamrożonymi majątkami w Europie. Rozpoczęły się też prace nad sankcjami gospodarczymi.

fc

Czytaj także

Jakie jest zainteresowanie certyfikatami covidowymi? Znamy dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:47
W ciągu tygodnia z Internetowego Konta Pacjenta pobrano ponad 1 mln Unijnych Certyfikatów COVID-19 - poinformowało rano na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne wakacje pod znakiem COVID-19. Resort wkrótce poda szczegółowe zasady

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 13:11
- W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski będą komunikować o luzowaniu obostrzeń na okres wakacyjny - poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. - To nie będą jakieś super poluzowania - dodał. 
rozwiń zwiń