X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska przekaże 80 domów modułowych dla uchodźców. Trafią do obozu na Cyprze

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:14
80 składanych domów dla uchodźców trafi z Polski na Cypr. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że transport z pomocą dla uciekinierów wyrusza właśnie z Polski. Cypr jest kolejnym krajem do którego trafia tego typu pomoc.
Obóz dla uchodźców na Cyprze
Obóz dla uchodźców na CyprzeFoto: PAP/KATIA CHRISTODOULOU

strefa gazy 1200.jpg
"Wspieramy mobilne kliniki, prowadzimy pomoc pieniężną". Hazboun o działaniach Caritasu w Strefie Gazy

Składane domy są odporne na deszcze, mrozy i na pożary. W ostatnich latach sprawdziły się w wielu regionach świata, dokąd ściągają uchodźcy.

- Domy modułowe są kupowane w dziesiątkach tysięcy sztuk rocznie przez Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców, które wykorzystuje je na masową skalę, na przykład w obozach dla uchodźców w Afryce - mówił kilkanaście miesięcy temu pomysłodawca przedsięwzięcia, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk.

Domy dla uchodźców

Do tej pory polski rząd kupił i wraz z PCPM przekazał takie domy dla uchodźców w Iraku, Jordanii i Syrii oraz na greckiej wyspie Lesbos. Teraz 80 domów trafi do obozu niedaleko Larnaki na Cyprze. Jak mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, to właśnie ten kraj jest obecnie najbardziej w Unii Europejskiej obciążony napływem uchodźców.


Posłuchaj
00:52 11121975_1.mp3 Cypr: Polska przekazuje domy dla uchodźców (IAR)

- Uchodźcy i osoby starające się o azyl to aż 4 procent populacji, podczas gdy w innych krajach tak zwanej pierwszej linii, czyli w Grecji, na Malcie, we Włoszech i w Hiszpanii wskaźnik ten wynosi około 1 procenta - dodaje wiceminister Jabłoński.

Domy, które są warte około 700 tysięcy złotych, dadzą schronienie 240 osobom. Liczba uchodźców przybywających na Cypr znacząco zwiększyła się w ostatnich trzech latach. Chodzi głównie o przybyszów z Syrii, Indii, Bangladeszu i Kamerunu.

pkur

Czytaj także

"Musimy zacząć działać". Niemieckie MSW przewiduje wzrost migracji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:13
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział we wtorek, że spodziewa się znacznego wzrostu liczby imigrantów starających dostać się do Niemiec. Jak dodał, obawia się związanych z tym problemów społecznych oraz politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szturm z morza i lądu. Tysiące imigrantów z Maroka chcą dostać się do Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 21:00
Od poniedziałku do Ceuty, hiszpańskiej enklawy na północy Afryki, przedostało się prawie 10 tys. migrantów z Maroka - pisze dziennik "ABC", dodając, że imigranci są "doskonale zorganizowani" i że przedostają się do Hiszpanii zarówno przez granicę morska, jak i lądową. Władze hiszpańskiego regionu autonomicznego mówią o "lawinie" i "inwazji".
rozwiń zwiń