X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest porozumienie G7 ws. minimalnego podatku dochodowego od koncernów

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 16:56
Ministrowie finansów państw G7 porozumieli się w sprawie minimalnej globalnej stawki podatku dochodowego od międzynarodowych koncernów. Jak poinformował przewodniczący odbywającemu się w Londynie spotkaniu brytyjski minister finansów Rishi Sunak, będzie ona wynosiła 15 procent. Określił on porozumienie jako "historyczne dla zreformowania światowego systemu podatkowego".
Spotkanie ministrów finansów państw G7.
Spotkanie ministrów finansów państw G7.Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Celem wprowadzenia jednolitej minimalnej stawki jest wymuszenie równej konkurencji podatkowej. Ma to uniemożliwić tak zwanym migracjom podatkowym do krajów, w których obciążenia fiskalne są mniejsze.

Czytaj także:
waszyngton 1200.jpg
Rozmowy o Nord Stream 2 w Waszyngtonie. Co ugrała niemiecka delegacja?

Oczekuje się, że wprowadzenie jednolitej stawki podatku dochodowego pomoże światowym gospodarkom wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią.


Czytaj także:

Dalsze kroki

Czytaj także:
shutterstock biały dom free 1200.jpg
Waszyngton: przedstawiciele władz USA i Niemiec rozmawiali o Nord Stream 2

Inicjatorem wprowadzenia tego rozwiązania są Stany Zjednoczone. W spotkaniu w Londynie uczestniczyli również ministrowie finansów Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii.

Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść w lipcu na spotkaniu w Wenecji ministrów finansów G20 - czyli grupy 19 wiodących światowych gospodarek i przedstawiciela Unii Europejskiej.

jbt

Czytaj także

"Należy działać razem". Państwa G7 zajmą się problemem rosyjskiej propagandy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:00
Państwa grupy G7 zajmą się problemem rosyjskiej propagandy. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Dominic Raab.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca wojskowa UE z państwami spoza Wspólnoty. Jest zgoda ministrów obrony

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 12:55
Jest zgoda Unii Europejskiej na udział Stanów Zjednoczonych, Kanady i Norwegii we wspólnych projektach obronnych. Decyzję podjęli ministrowie obrony unijnych państw na spotkaniu w Brukseli akceptując prośby trzech krajów spoza Wspólnoty.
rozwiń zwiń