X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Działaczka Związku Polaków na Białorusi: chcemy bronić naszej godności i dobrego imienia Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 14:47
- Mam nadzieję, że wspólnie uda się obronić na Białorusi dobre imię Polski i Polaków, że nikt nigdy nie podzieli narodów białoruskiego i polskiego - powiedziała w piątek w Warszawie działaczka mniejszości polskiej na Białorusi Anna Paniszewa.
Działaczka Związku Polaków na Białorusi Anna Paniszewa
Działaczka Związku Polaków na Białorusi Anna PaniszewaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Przebywające od 25 maja w Polsce działaczki społeczności polskiej na Białorusi: Anna Paniszewa, Irena Biernacka, i Maria Tiszkowska spotkały się w piątek z prezydentem Andrzejem Dudą.

marcin przydacz free tt msz 1200 .jpg
Wiceszef MSZ: nigdy nie zostawimy Polaków na Białorusi w potrzebie

Na późniejszym briefingu prasowym Paniszewa dziękowała polskim działaczom za pomoc w uwolnieniu jej i innych opozycyjnych działaczek z białoruskiego więzienia, gdzie - jak podkreśliła - trafiły "pod absurdalnym zarzutem".

Czytaj także:

- Przyszło nam bronić naszej godności, godności żołnierzy wyklętych, godności Polski. Od lat robiliśmy to na Białorusi, ale w tym roku nie tylko my, ale też inni trafili za to do więzienia - powiedziała.

Wyraziła nadzieję, że wspólnie uda się obronić na Białorusi dobre imię Polski i Polaków i "że nikt i nigdy nie podzieli narodów białoruskiego i polskiego".


kmp

Czytaj także

Działacz polonijny zatrzymany na komisariacie w Mińsku. Po kilku godzinach został wypuszczony na wolność

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 21:39
Kilka godzin na komisariacie w Mińsku spędził Alexander Pruszyński - działacz polonijny, obywatel Białorusi i Kanady. Ze względu na swe ziemiańskie pochodzenie nazywany jest na Białorusi hrabią. W 1994 roku kandydował w wyborach prezydenckich na w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zatrzymania dziennikarzy na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 11:30
Na Białorusi zatrzymano kolejnych dziennikarzy. W Mińsku został aresztowany Dźmitryj Ruto, a w Grodnie Iryna Nowik. Niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało, że w aresztach i koloniach karnych przebywa w sumie 33 pracowników tamtejszych mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: Andrzej Poczobut nie otrzymał leków, które dostarczyła żona

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 15:15
Andrzej Poczobut, polski działacz społeczny i dziennikarz na Białorusi, nadal przebywa w areszcie w Żodzina. Jego żona Oksana jest zaniepokojona, że od kilku dni prosi o dostarczenie lekarstw, które ona już przyniosła do aresztu. Nie wiadomo, czy choremu na serce Polakowi tabletki przekazała służba więzienna.
rozwiń zwiń