X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawalny pozostaje więźniem o statusie "skłonnego do ucieczki". Jest decyzja rosyjskiego sądu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 17:05
Sąd w obwodzie włodzimierskim w Rosji odrzucił skargę opozycjonisty Aleksieja Nawalnego przeciw władzom więziennym, które uznały go za więźnia skłonnego do ucieczki. Opozycjonista nadal będzie miał taki status, skutkujący dodatkowymi restrykcjami.
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie Foto: NCKAHDEP / Shutterstock.com

O decyzji poinformowały służby prasowe sądu rejonowego w miejscowości Pietuszki w obwodzie włodzimierskim.

Nawalny przekonywał, że z powodu uznania go za skłonnego do ucieczki co noc był wielokrotnie budzony przez strażnika więziennego, który co godzina sprawdzał jego obecność i składał na głos meldunek, wyrywając go ze snu.

Andrey Pivovarov 1200 free tt.jpg
"Nieakceptowalna sytuacja". Rzecznik rządu o zatrzymaniu Andrieja Piwowarowa

Przedstawiciel kolonii karnej w Pokrowie, gdzie skierowano Nawalnego w celu odbywania wyroku pozbawienia wolności, mówił zaś w sądzie, że nikt z innych więźniów nie skarżył się na zakłócanie mu snu.

Nawalny uznany został za więźnia "skłonnego do ucieczki" już w areszcie Matrosskaja Tiszyna w Moskwie, gdzie trafił w styczniu br., kiedy po przylocie z Niemiec został zatrzymany na lotnisku w Moskwie. Administracja kolonii karnej w Pokrowie automatycznie przedłużyła zaliczenie go do tej kategorii.

Czytaj także:

Eksperci zajmujący się systemem więziennictwa w Rosji uważają, że nadawanie więźniom takiego statusu jest sposobem wywierania na nich presji przez administrację więzienną.


kmp

Czytaj także

Działacz polonijny zatrzymany na komisariacie w Mińsku. Po kilku godzinach został wypuszczony na wolność

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 21:39
Kilka godzin na komisariacie w Mińsku spędził Alexander Pruszyński - działacz polonijny, obywatel Białorusi i Kanady. Ze względu na swe ziemiańskie pochodzenie nazywany jest na Białorusi hrabią. W 1994 roku kandydował w wyborach prezydenckich na w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Putin poczuł, że może więcej". Maria Koc o przymusowym lądowaniu samolotu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 16:39
Władimir Putin ma ogromny wpływ na Alaksandra Łukaszenkę, Łukaszenka jest od niego całkowicie uzależniony. W związku ze wstrzymaniem sankcji wobec Nord Stream 2 AG Putin poczuł, że może tutaj osiągnąć więcej w tym momencie - bo on na pewno się tych sankcji obawiał - no i uderza po raz kolejny - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc, komentując porwanie samolotu Ryanair przez Białoruś.
rozwiń zwiń