X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: Andrzej Poczobut nie otrzymał leków, które dostarczyła żona

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 15:15
Andrzej Poczobut, polski działacz społeczny i dziennikarz na Białorusi, nadal przebywa w areszcie w Żodzina. Jego żona Oksana jest zaniepokojona, że od kilku dni prosi o dostarczenie lekarstw, które ona już przyniosła do aresztu. Nie wiadomo, czy choremu na serce Polakowi tabletki przekazała służba więzienna.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: zpb.org.pl

Żona Andrzeja Poczobuta, Oksana, powiedziała Polskiemu Radiu, że jej mąż w ubiegłym tygodniu za pośrednictwem adwokata poprosił o dostarczenie mu lekarstw. Do aresztu zostały one przekazane w czwartek. Jednak w ten poniedziałek (31.05) ponownie poprosił o te same tabletki. Oksana Poczobut jest zaniepokojona, czy lekarstwa do niego dotarły. Poprosiła adwokata, aby jutro spotkał się z więźniem i ustalił, czy nadal ich potrzebuje.

1200 Raman Pratasiewicz PAP.jpg
Rodzice Ramana Pratasiewicza zaapelowali do krajów UE i USA o pomoc w uwolnieniu ich syna

Andrzej Poczobut był w grupie pięciorga liderów polskiej mniejszości zatrzymanych w marcu przez białoruskie służby. Było to związane z oskarżeniami dotyczącymi ich udziału w upamiętnianiu żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Czytaj także:

Polski MSZ poinformował dziś, że trzy polskie aktywistki zostały wypuszczone na wolność i trafiły do kraju. W areszcie pozostaje Andrzelika Borys, prezes Związku Polaków i Andrzej Poczobut. Rozgłośnia "Euroradio" informuje, że według niektórych źródeł Andżelice Borys i Andrzejowi Poczobutowi białoruskie służby proponowały podpisanie odpowiednich zobowiązań i wyjazd z Białorusi, jednak oni odmówili.

Posłuchaj
01:07 11114629_1.mp3 Andrzej Poczobut prosi o leki. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

 


kmp

Czytaj także

Działacz polonijny zatrzymany na komisariacie w Mińsku. Po kilku godzinach został wypuszczony na wolność

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 21:39
Kilka godzin na komisariacie w Mińsku spędził Alexander Pruszyński - działacz polonijny, obywatel Białorusi i Kanady. Ze względu na swe ziemiańskie pochodzenie nazywany jest na Białorusi hrabią. W 1994 roku kandydował w wyborach prezydenckich na w tym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Putin poczuł, że może więcej". Maria Koc o przymusowym lądowaniu samolotu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 16:39
Władimir Putin ma ogromny wpływ na Alaksandra Łukaszenkę, Łukaszenka jest od niego całkowicie uzależniony. W związku ze wstrzymaniem sankcji wobec Nord Stream 2 AG Putin poczuł, że może tutaj osiągnąć więcej w tym momencie - bo on na pewno się tych sankcji obawiał - no i uderza po raz kolejny - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc, komentując porwanie samolotu Ryanair przez Białoruś.
rozwiń zwiń