X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Serwis specjalny Polskiego Radia Bitwa Warszawska 1920 nominowany do PRIX ITALIA 2021

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 10:51
Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do PRIX ITALIA 2021. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwana "radiowym Oscarem".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

Serwis specjalny bitwa1920.gov.pl poświęcony Bitwie Warszawskiej przygotowany przez Polskie Radio i Biuro Programu "Niepodległa" był już dwukrotnie doceniany. W marcu otrzymał nagrodę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna / RWD - Kultura i edukacja".

Agnieszka Kamińska  Prezes Polskiego Radia 1200.jpg
Prezes Polskiego Radia: serwis o Bitwie Warszawskiej wśród głównych form rozpowszechniania wiedzy o tym wydarzeniu

Kapituła konkursu wyróżniła serwis za "dopracowanie szczegółów zarówno od strony deweloperskiej, jak również wizualnej, którym przyświeca idea - mobile first". Podkreślono również "innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców". Pod koniec ubiegłego roku serwis otrzymał srebrnego BohaterONa.

Nagrodzony serwis bitwa1920.gov.pl został przygotowany we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej. Jest największym i najbogatszym serwisem internetowym poświęconym temu wydarzeniu, a zarazem jedną z najbardziej multimedialnych i interaktywnych stron historycznych, które powstały w naszym kraju.

nagroda BohaterON 1200.jpg
PolskieRadio.pl z Nagrodą Srebrnego BohaterONa 2020

Portal przekazuje wiedzę na temat Bitwy Warszawskiej, jednocześnie przypominając atmosferę tamtych dni i przeprowadzając użytkownika przez najistotniejsze fakty wojny polsko-bolszewickiej. Serwis jest wzbogacony o liczne nagrania uczestników tamtych wydarzeń, pochodzące z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Można tu m.in. posłuchać wspomnień francuskiego generała Maxime’a Weyganda, w 1920 roku członka Misji Międzysojuszniczej do Polski, czy generała Kazimierza Sosnkowskiego, ale także zwykłych żołnierzy czy ochotników przybyłych z różnych stron świata.

Posłuchaj
00:25 11113976_1.mp3 Bartłomiej Makowski z Redakcji Serwisów Specjalnych i Archiwum IAR o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021 

Przetłumaczony na sześć języków (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, ukraiński i węgierski) serwis stał się jedną z głównych form rozpowszechniania wiedzy o Bitwie Warszawskiej w kraju i na świecie.


Posłuchaj
00:30 11114118_1.mp3 Grzegorz Kowalski, kierownik działu rozwoju oprogramowania PR, o nominacji serwisu specjalnego Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" do nagrody PRIX ITALIA 2021

 

PRIX ITALIA

To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Nagrodę ustanowiono w 1948 roku przez RAI (wtedy Radio Italiana) w Capri.

Początkowo PRIX ITALIA przyznawano tylko za działalność radiową. W 1957 r. rozszerzono kategorie konkursu o telewizję, a w 1998 r. ustanowiono specjalną nagrodę za działalność internetową, która w 2000 r. stała się nagrodą regularną.

Pełna lista nominowanych do PRIX ITALIA 2021

mg

Czytaj także

Bitwa 1920. Narracyjny serwis internetowy Polskiego Radia i "Niepodległej"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 10:35
Co ze zwycięstwem nad bolszewikami ma wspólnego "King Kong"? Jak lektura noweli Edgara Alana Poego przyczyniła się do polskiego zwycięstwa? Jak wyglądały fake newsy rozpowszechniane sto lat temu? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znaleźć można w najnowszym serwisie internetowym www.bitwa1920.gov.pl stworzonym przez zespół portalu PolskieRadio.pl oraz "Niepodległą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa forma opowieści o Bitwie Warszawskiej. Premiera serwisu internetowego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 13:45
Biuro Programu "Niepodległa" wspólnie z Polskim Radiem S.A. zaprezentowali wyjątkowy serwis internetowy poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Przygotowany w formie nowoczesnej encyklopedii multimedialnej portal nie tylko opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej, ale przede wszystkim pokazuje życie Polaków, istotne wydarzenia, fakty i postaci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobile Trends Awards 2020 rozdane. Nagrodzono Polskie Radio i Biuro Programu Niepodległa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:00
Polskie Radio ze statuetką Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/ RWD - Kultura i edukacja". Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.
rozwiń zwiń