X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biden przydzielił Harris nowe obowiązki. Wiceprezydent USA ma przebudować system wyborczy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 09:32
Prezydent Joe Biden poinformował, że desygnuje wiceprezydent Kamalę Harris do kierowania działaniami Białego Domu w celu przebudowy i federalizacji systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Reforma prawa wyborczego to inicjatywa prezydenckiej administracji i Partii Demokratycznej.
Joe Biden ogłosił decyzję o desygnowaniu Kamali Harris podczas uroczystości upamiętniających ofiary przemocy na tle rasowym sprzed 100 lat
Joe Biden ogłosił decyzję o desygnowaniu Kamali Harris podczas uroczystości upamiętniających ofiary przemocy na tle rasowym sprzed 100 latFoto: PAP/EPA/TASOS KATOPODIS / POOL

Joe Biden ogłosił decyzję o desygnowaniu Kamali Harris podczas przemówienia w Tulsa w stanie Oklahoma, gdzie upamiętnił ofiary przemocy na tle rasowym sprzed 100 lat.

joe biden pap 123 1200.jpg
"New York Post": Joe Biden otrzymał fundusze od lobbysty Nord Stream 2

Amerykański prezydent mówił, że reforma ma na celu "ochronę praw wyborczych".

Posłuchaj
00:44 11113752_1.mp3 Desygnowanie wiceprezydent Harris do kierowania przebudową systemu wyborczego zbiega się w czasie z batalią o ustawę, która m.in. przekazuje część kompetencji ze stanów na poziom federalny, zakłada liberalną i automatyczną rejestrację wyborców oraz znosi konieczność identyfikacji osoby głosującej. Relacja Macieja Rusińskiego z Nowego Jorku (IAR)

 

Nowe prawo dot. głosowania

Desygnowanie wiceprezydent Harris do kierowania przebudową systemu wyborczego zbiega się w czasie z batalią o ustawę "For the People Act", która między innymi przekazuje część kompetencji ze stanów na poziom federalny, zakłada liberalną i automatyczną rejestrację wyborców oraz znosi konieczność identyfikacji osoby głosującej.

Czytaj także:

Ustawa, której sprzeciwiają się Republikanie, została przyjęta w Izbie Reprezentantów, lecz nie uzyskała większości w komisji Senatu, co utrudnia jej dalsze przegłosowanie. W stanach, zarządzanych przez Republikanów, przyprowadzane są reformy ordynacji, mające na celu uszczelnienie procesu wyborczego i wymogu identyfikacji wyborców.

st

Czytaj także

"Biden uszczęśliwił Putina". Prof. Lewicki o braku sankcji USA wobec Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 20:15
- Przywódca USA uważa, że aby relacje z Niemcami były przepiękne, trzeba iść im na rękę, tyle tylko, że przy okazji uszczęśliwił Władimira Putina - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie prezydentów USA i Rosji odbędzie się zgodnie z planem. Biden o rozmowach z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 18:59
Amerykański prezydent Joe Biden zapewnia, że będzie wywierał nacisk na prezydenta Rosji Władimira Putina, by ten szanował prawa człowieka. Obaj politycy mają się spotkać 16 czerwca w Genewie.
rozwiń zwiń