X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Petersburg: wstrzymano start polskiego samolotu. Policja aresztowała poszukiwanego opozycjonistę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:08
W Petersburgu policja zatrzymała kołujący na start samolot LOT, żeby aresztować opozycyjnego polityka. Były dyrektor wykonawczy "Otwartej Rosji" Andriej Piwowarow napisał w internecie, że zamierzał lecieć za granicę, żeby odpocząć. 
Andrej Piwowarow
Andrej PiwowarowFoto: twitter.com/Andrey Pivovarov

Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa opozycjonista znajdował się na liście poszukiwanych. Rosyjskie media niezależne, które podają tę informację, nie uściśliły, pod jakim zarzutem został zatrzymany Andriej Piwowarow, ani do jakiego kraju miał lecieć.

Czytaj także:
TT Aliaksei Shota 1200 .jpg
Białoruś: w Grodnie zatrzymano redaktora portalu Hrodna.life

00:50 spec zatrzymanie w rosji .mp3 W Petersburgu policja zatrzymała kołujący na start samolot, żeby aresztować opozycyjnego polityka. Były dyrektor wykonawczy Otwartej Rosji, Andriej Piwowarow, napisał w internecie, że zamierzał lecieć za granicę, żeby odpocząć - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Były dyrektor wykonawczy "Otwartej Rosji" przeszedł kontrolę graniczną na lotnisku Pułkowo w Petersburgu i wsiadł do samolotu. Maszyna została zatrzymana, gdy kołowała na start. "Podjechali gliniarze i wyprowadzili mnie. Teraz jestem  w biurze FSB na lotnisku Pułkowo" - napisał Andriej Piwowarow w internecie.

Rosyjski opozycjonista zatrzymany w Petersburgu na pokładzie polskiego samolotu jest oskarżany o działanie na rzecz "niepożądanej" organizacji. Zgodnie z rosyjskim kodeksem karnym grozi mu do 6 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Brak powodów

Rosyjscy obrońcy praw człowieka oświadczyli, że polityk nie miał zakazu opuszczania kraju i bez problemów przeszedł kontrolę paszportową. On sam powiedział w rozmowie z radiem Echo Moskwy, że nie wie, dlaczego został zatrzymany.

Czytaj także:
1200_Przydacz_TT.png
Marcin Przydacz: w społeczeństwie białoruskim rosną nastroje prozachodnie i antyrosyjskie

- Nie popełniłem żadnych czynów niezgodnych z prawem i nie przewoziłem przez granicę żadnych zakazanych przedmiotów - podkreślił opozycjonista. W jego ocenie zatrzymanie ma wyłącznie charakter polityczny.


Posłuchaj
00:51 11111693_1.mp3 Maciej Jastrzębski o zatrzymaniu samolotu LOT (IAR) 

27 maja Andriej Piwowarow poinformował o zaprzestaniu działalności organizacji "Otwarta Rosja", aby nie narażać działaczy i zwolenników na represje, w związku z procedowanymi przez Dumę Państwową poprawkami do ustawy o tak zwanych "niepożądanych organizacjach".

jbt/kmp

Czytaj także

Ciało działacza wydano z zabandażowaną głową, widać tylko usta. "Nie pierwsza taka śmierć za Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:00
- Świat obudził się w nowej rzeczywistości. Porwanie samolotu lecącego z Aten do Mińska to akt terroryzmu państwowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wład Kobets, białoruski działacz. Pytany o śmierć opozycjonisty Witolda Aszuraka w kolonii karnej w Szkłowie, mówi, że nie po raz pierwszy w katowniach reżimu Łukaszenki nagle umiera zdrowy, pełen sił człowiek.
rozwiń zwiń