X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejne dzieci porwane dla okupu w Nigerii. Nie jest znana liczba uprowadzonych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 02:15
Duża grupa dzieci została porwana przez bandytów dla okupu ze szkoły koranicznej w północno-środkowej Nigerii - poinformowały w niedzielę AFP władze stanowe i mieszkańcy. Od kilku miesięcy bandyci organizują masowe uprowadzenia dzieci ze szkół w celu wymuszenia okupu, od grudnia 2020 r. porwano już 730 uczniów.
W Nigerii od grudnia 2020 r. porwano już 730 uczniów różnych szkół
W Nigerii od grudnia 2020 r. porwano już 730 uczniów różnych szkółFoto: Oluwafemi Dawodu/ Shutterstock

Wciąż nie znana jest do końca liczba uprowadzonych uczniów z islamskiej szkoły Salihu Tanko po tym, jak bandyci zaatakowali ich szkołę, która ma około 200 uczniów, poinformował rząd stanu Niger na swoim koncie na Twitterze.

francuski dziennikarz tt 1200.jpg
"Zróbcie wszystko, aby mnie uwolnić". Dżihadyści porwali francuskiego dziennikarza

"Porywacze uwolnili jedenaścioro dzieci, które były zbyt małe, by chodzić" - poinformowały władze, potępiając to wydarzenie i wzrost liczby porwań dla okupu w środkowej i północnej części kraju.

W szkole Salihu Tanko Koranic było w czasie ataku około 200 dzieci , ale kilku zdołało uciec - powiedział AFP jeden z urzędników, który chce pozostać anonimowy dla swojego bezpieczeństwa. - Na początku wzięli ponad stu uczniów, ale potem zostawili tych, których uważali za zbyt małych, między 4 a 12 rokiem życia - powiedział, dodając, że nie ma dokładnych danych dotyczących liczby porwanych dzieci.

Nie pierwsze takie porwanie

To nowe porwanie ma miejsce dzień po zwolnieniu po 40 dniach od porwania 14 uczniów w stanie Kaduna. Pięciu uczniów zostało wówczas straconych przez swoich oprawców , aby wywrzeć nacisk na rodziny i zmusić rząd do zapłacenia okupu. Rodziny porwanych poinformowały lokalną prasę, że aby odzyskać swoje dzieci muszą zapłacić łącznie 180 milionów naira (357 000 euro).

Czytaj także: 

Jak informuje AFP, uzbrojone gangi, których członków w tym regionie powszechnie określa się mianem "bandytów”, terroryzują ludność w środkowo-zachodniej i północno-zachodniej Nigerii, plądrując wioski, kradnąc bydło i dokonują masowych porwań dla okupu.

Od kilku miesięcy bandyci organizują masowe porwania dzieci ze szkół, od grudnia 2020 r. porwano już 730 uczniów.


mbl

Czytaj także

"Sytuacja jest tragiczna, nie ma bezpiecznych miejsc". Kolejne porwania przez islamistów w Nigerii

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 11:07
Po porwaniu w ubiegłym tygodniu ośmiorga dzieci i grupy dorosłych z sierocińca w Abudży, abp Ignatius Kaigama ponownie zaapelował do władz o ochronę ludności, która stale żyje w strachu przed atakami grup przestępczych i ekstremistów islamskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uprowadzono grupę katolickich duchownych. Porywacze chcą miliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 05:30
Siedmioro osób duchownych katolickich, w tym dwoje Francuzów - zakonnicę oraz księdza - porwano w niedzielę na Haiti. Porywacze żądają miliona dolarów okupu.
rozwiń zwiń