X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"New York Post": Joe Biden otrzymał fundusze od lobbysty Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 06:05
Amerykański dziennik "New York Post" poinformował, że działający na rzecz Rosji i Nord Stream 2 lobbysta Richard Burt wpłacił 4 tys. dolarów na kampanię prezydenta Joe Bidena. Sztab wyborczy Demokratów odpowiada, że Burt zataił działalność lobbingową i że pieniądze zostały zwrócone.
Joe Biden
Joe BidenFoto: PAP/EPA/Chris Kleponis/POOL
Nord Stream 2 free 1200 czerski
Nie możemy milczeć w sprawie Nord Stream 2. Felieton Miłosza Manasterskiego

Richard Burt to przedsiębiorca i były dyplomata od dziesięcioleci związany z Partią Republikańską. W administracji prezydenta Ronalda Reagana pełnił funkcję ambasadora USA w Niemczech. Podczas kampanii wyborczej w 2016 r. Burt był jednym z doradców Donalda Trumpa ds. polityki zagranicznej. Jego działalność lobbingowa na rzecz Rosji przy równoczesnej pracy na rzecz kampanii Donalda Trumpa stała się przedmiotem krytyki ze strony mediów i Demokratów.

Posłuchaj
00:56 11109344_1.mp3 Lobbysta na rzecz Nord Stream 2 dokonał wpłaty na kampanię Bidena - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także: 

W październiku 2020 r. lobbysta wpłacił jednak 4 tys. dolarów na konto kampanii Joe Bidena, a kilka miesięcy wcześniej 10 tys. na lewicowy komitet polityczny Unite The County. "New York Post" zwraca uwagę, że było to sprzeczne z deklaracją obecnego prezydenta, iż nie będzie przyjmował dotacji od lobbystów.

Komitet Partii Demokratycznej tłumaczy, że wpłacając pieniądze, Richard Burt zataił działalność lobbystyczną na rzecz Rosji, co dyskwalifikowało go jako darczyńcę, a dodatkowo podał innego pracodawcę niż w federalnym rejestrze działalności lobbingowej i dlatego nie został wychwycony w procesie weryfikacji. Komitet Partii Demokratycznej poinformował "New York Post", że wpłata została Burtowi zwrócona.

Podczas kampanii wyborczej Joe Biden zebrał rekordową sumę ponad miliarda dolarów. Wpłat na konto jego sztabu dokonało 6 milionów Amerykanów. Zewnętrzne komitety wspierające Bidena zebrały 580 milionów dolarów.

mbl/pb

Czytaj także

"Tydzień po pochodzącym z Rosji cyberataku". "New York Post" krytykuje decyzje Bidena ws. NS2

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 00:15
Amerykański dziennik "New York Post", odnosząc się do kwestii odstąpienia od sankcji wobec firmy nadzorującej budowę Nord Stream 2, skrytykował demokratycznych prezydentów USA Baracka Obamę i Joe Bidena za ich politykę wobec Kremla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje USA z Rosją. Jan Parys: oba kraje są zainteresowane zahamowaniem wyścigu zbrojeń

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 15:40
-  Rosja ma stagnację gospodarczą, a Ameryka ma wielkie zadłużenie i ogromne problemy wewnętrzne, więc chce skoncentrować siły na wzmocnieniu systemów społecznych i gospodarczych - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były wiceminister obrony narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzisz: administracja Bidena postrzega Niemcy jako siłę wiodącą w Europie

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:38
 - Cele w zakresie polityki wewnętrznej są z punktu widzenia administracji Stanów Zjednoczonych znacznie ważniejsze niż zagraniczne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń