X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylijczycy żądają impeachmentu prezydenta. Powodem strategia walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 06:34
W stolicach wszystkich 26 brazylijskich stanów oraz w stolicy państwa - Brasilii - odbywają się manifestacje przeciwko prezydentowi Jairowi Boslonaro. Ich naczelnym hasłem jest żądanie jego impeachmentu. Powodem jest przyjęta przez głowę państwa strategii walki z epidemią koronawirusa. Brazylia jest jednym z głównych epicentrów pandemii na świecie. Dotychczas zmarło tam z tego powodu 460 tysięcy osób.
Łączna liczba zakażeń od początku pandemii w Brazylii sięgnęła 8,1 mln a oficjalny bilans ofiar śmiertelnych to 203 100
Łączna liczba zakażeń od początku pandemii w Brazylii sięgnęła 8,1 mln a oficjalny bilans ofiar śmiertelnych to 203 100Foto: Maurilio Cheli/ Shutterstock

Według różnych doniesień manifestacje odbywają się w od 110 do 200 miastach. Ich organizatorem jest, szeroki front ugrupowań lewicowych na czele z wiodącą siłą opozycyjną - Partią Pracujących. W São Paulo, największej brazylijskiej metropolii, protest zablokował główną arterię Avenida Paulista. W Recife (czyt. Hesifi), stolicy stanu Pernambuco położonego na północnym-zachodzie Brazylii, żandarmeria użyła gazu łzawiącego i gumowych kul do rozpędzenia protestu.

Demonstrujący domagają się także przyspieszenia szczepień przeciwko COVID-19 oraz przywrócenia wyższych nakładów na edukację.

Według opozycyjnej Partii Pracujących połowa obywateli kraju popiera ewentualny wniosek o impeachment Bolsonaro. Ewentualnymi zaniedbaniami Bolsonaro zajmuje się obecnie senacka komisja śledcza.

Planowy termin wyborów prezydenckich to październik 2022 roku.

ks

Czytaj także

Koronawirus w Brazylii. Kolejna tragiczna bariera przekroczona

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 02:55
Liczba zakażeń koronawirusem w Brazylii od początku pandemii przekroczyła 15 mln - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 73 380 nowych infekcji. W sumie odnotowano już 414 949 przypadków śmiertelnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczna bariera przekroczona - milion zgonów na COVID-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 05:55
Liczba zgonów spowodowanych pandemią koronawirusa w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła 1 milion - podała agencja Reuters na podstawie własnych wyliczeń. Największa śmiertelność jest w Brazylii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragedia w szpitalu w Brazylii. Kilka osób zginęło w pożarze

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 02:00
Co najmniej cztery osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w szpitalu w mieście Aracaju, stolicy stanu Sergipe na północnym wschodzie Brazylii - poinformowały brazylijskie media, powołując się na lokalne władze.
rozwiń zwiń