X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joe Biden przedstawił budżet. Biliony na politykę klimatyczną, podwyżki podatków dla najbogatszych

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 21:51
Prezydent USA Joe Biden przesłał do Kongresu przyszłoroczny budżet państwa, który opiewa na rekordową kwotę 6 bilionów dolarów. Zakłada on znaczny wzrost wydatków na obszary priorytetowe dla Demokratów - infrastrukturę, edukację oraz ochronę zdrowia.
Joe BIden
Joe BIden Foto: PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

Budżet przedstawiony przez prezydenta Joe Bidena zakłada wsparcie osób mniej zamożnych oraz klasy średniej, za co zapłacić mają bogatsi Amerykanie. Przewiduje on miedzy innymi 500 miliardów dolarów na domową opiekę zdrowotną na osobami chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi, a także dofinansowanie ubezpieczeń zdrowotnych osób mniej lub średnio zamożnych.

Czytaj także:
shutterstock biały dom free 1200.jpg
Budzisz: administracja Bidena postrzega Niemcy jako siłę wiodącą w Europie

Około biliona dolarów ma zostać przeznaczone na programy klimatyczne, między innymi inwestycje w infrastrukturę. Wydatki na programy naukowe i inwestycje w energię odnawialną mają wzrosnąć o ponad 16 procent. Dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na remonty mostów i dróg, wymianę kanalizacji oraz dostęp do Internetu na terenach wiejskich.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:56 11106663_1.mp3 USA: Joe Biden przedstawił budżet. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Kolejne założenia

Budżet Joe Bidena przewiduje też comiesięczne wypłaty w kwocie 250 lub 300 dolarów na każde dziecko. Wydatki obronne mają wzrosnąć nieznacznie - o 1,6 procent.

Czytaj także:
Jan Parys 1200.jpg
Relacje USA z Rosją. Jan Parys: oba kraje są zainteresowane zahamowaniem wyścigu zbrojeń

Dla sfinansowania zwiększonych wydatków prezydent USA proponuje podwyżki podatków dla najbogatszych Amerykanów oraz korporacji, co jest krytykowane przez Republikanów. Budżet Bidena zakłada również zwiększenie deficytu budżetowego co poziomu ponad 1,3 biliona dolarów rocznie przez najbliższą dekadę.

jbt

Czytaj także

W czerwcu szczyt UE-USA. "To okazja do odbudowania sojuszu"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 18:43
W czerwcu w Brukseli odbędzie się szczyt Unia Europejska-USA z udziałem przywódców. Poinformował o tym szef Rady Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Wilczek: Joe Biden nie zapomina o stałych wyzwaniach bezpieczeństwa ze strony Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 07:42
- Prezydent Joe Biden za największe zagrożenie dla pozycji międzynarodowej USA uważa Chiny, ale jednocześnie nie zapomina o stałych wyzwaniach bezpieczeństwa ze strony Moskwy - ocenił ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek.
rozwiń zwiń