X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Republikanie zablokowali powołanie komisji w sprawie 6 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 21:13
Republikanie w amerykańskim Senacie zablokowali powołanie niezależnej komisji do zbadania okoliczności szturmu zwolenników byłego prezydenta Donalda Trumpa na siedzibę Kongresu, do którego doszło 6 stycznia. Głosując przeciw komisji argumentowali, że mogłaby zostać wykorzystana politycznie przez Demokratów.
Przywódca mniejszości Partii Republikańskiej w Senacie Mitch McConnell sprzeciwił się utworzeniu komisji 6 stycznia
Przywódca mniejszości Partii Republikańskiej w Senacie Mitch McConnell sprzeciwił się utworzeniu komisji 6 styczniaFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Demokraci zaproponowali utworzenie dziesięcioosobowej komisji, do której obie partie skierowałyby po pięciu członków. Mieli oni mieć szerokie uprawnienia, włącznie z możliwością przesłuchiwania świadków i dostępem do różnego rodzaju dokumentów.

1200_Biden_PAP.jpg
Joe Biden zlecił zbadanie pochodzenia koronawirusa. "Możliwe są różne scenariusze"

Komisja miałaby przygotować raport na temat przyczyn szturmu na Kongres oraz odpowiedzieć na pytanie czy był on koordynowany i przez kogo. Za powołaniem komisji głosowała Izba Reprezentantów, w tym ponad 35 republikanów.

W 100-osobowym Senacie demokratom nie udało się zebrać wymaganych 60 głosów. Za komisją głosowało 54 senatorów, w tym sześcioro republikanów. Przeciw było 35 a 11 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Czytaj także:

Republikanie tłumaczyli, że opublikowany przed przyszłorocznymi wyborami do Kongresu raport komisji mógłby stać się polityczną bronią w rękach Demokratów. Według wielu komentatorów wynik głosowania świadczy również o bardzo mocnej pozycji jaką były prezydent Donald Trump nadal ma w Partii Republikańskiej.

Posłuchaj
00:47 11106563_1.mp3 Republikanie w amerykańskim Senacie zablokowali powołanie niezależnej komisji w sprawie 6 stycznia. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 

nt

Czytaj także

Biden: jedynym rozwiązaniem konfliktu jest współistnienie dwóch państw - Izraela i Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 03:35
Prezydent Joe Biden zapowiedział szeroki pakiet pomocy ekonomicznej dla Palestyńczyków przy odbudowie Strefy Gazy. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Biden zadeklarował niezachwiane przywiązanie do bezpieczeństwa Izraela. Podkreślił jednak również potrzebę współistnienia obok siebie dwóch państw - izraelskiego i palestyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"USA stoją wraz z Polską po stronie obywateli Białorusi". Amerykański dyplomata ws. zatrzymania samolotu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 21:19
"Dzisiejsze działania reżimu Łukaszenki są niebezpieczne i nie do przyjęcia. Stany Zjednoczone stoją wraz z Polską po stronie obywateli Białorusi" - zapewnił w niedzielę na Twitterze chargé d'affaires a.i. ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce Bix Aliu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt palestyńsko-izraelski. Sekretarz stanu USA spotka się z przywódcami obu stron sporu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 16:50
Sekretarz stanu USA Antony Blinken uda się w poniedziałek na Bliski Wschód, by spotkać się m.in. z przywódcami Izraela oraz Palestyny - poinformował Departament Stanu. Spotkania poświęcone będą konfliktowi, który na początku maja wybuchł między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem.
rozwiń zwiń